Web Yazılımı Nedir ?

Web Yazılımı Nedir ?

Web Yazılımı Nedir ?

Kullandığımız tarayıcı program üzerinde arama yaptığımızda arama sonuç sayfaları üzerine tıkladığımızda ya da Explorer üzerine bir web adresi yazdığımızda açılan bir sayfanın çalışmasını sağlayan faaliyet, web yazılım nedir sorusunun cevabını oluşturur.

Öyleyse web yazılımı nedir? Herhangi bir web yazılımında birlikte çalışan iki alan vardır: Bizim kullanıcı olarak gördüğümüz “user interface” alanı ve arka planda çalıştığından göremediğimiz web yazılımı. Bir siteyi çağırdığımızda, onun tasarımını, logosunu, menülerini ve içeriğini görürüz. Bu görüntü web tasarımı sayesinde olur. Dikkat çeken, kolay kullanılabilen web sayfaları amaca uygun bir tasarım ile mümkün olur. Arka planda çalışan web yazılımı ise kullanıcının siteyi daha rahat kullanmasını, bilgilere kolaylıkla ulaşmasını sağlar. Diğer bir ifadeyle, web yazılımı sitenin beynini oluşturur, ekrandaki tasarlanan görüntü ise yüzüdür. Kullanıcılar ilk önce yüzün çekiciliğinden, ama sonrasında ise beyninden etkilenir.

Web sayfaları başlangıçta sadece bilgi almayı mümkün kılarken, sonrasında interaktif olarak bilgi girmeye ve sonuç almaya yarar hale geliştirildi. Bu şekilde e-ticaret, internet bankacılığı ve sosyal medya yaygın olarak kullanılmaya başladı.
İnternet kullanıcıları web tasarımı ile oluşturulan görüntüyü beğenmeli, arkasında çalışan beyinden etkilenmelidir. İyi bir web sayfasını kötülerinden ayırt eden özelliği, web tasarımı ve web yazılımının kalitesidir. Teknolojinin getirdiği bütün imkanları kullanan, yaratıcı bir web yazılımı kullanıcılar tarafından fark edilir ve diğerlerinden daha fazla ve sık olarak kullanılır.

Sanıyoruz şimdi web yazılım nedir? sorusunun cevabı daha iyi bir şekilde oluştu. Hatta iyi bir web yazılım nedir ve nasıl olmalıdır? sorusuna da cevap bulmuş oldunuz. Arkasında çalışan sağlam bir yazılım ile desteklenen, ferah ve arzu edilen her soruya cevap veren, her ihtiyacı karşılayan bir web sayfasına sahip olmak istiyorsanız bizimle irtibata geçiniz. Sizlere kavramlar üzerinden tarif ettiğimiz bu uygulamaları örnekleriyle ve alternatifleriyle göstererek amacınıza en uygun web sitesini oluşturmanıza yardımcı olabiliriz.

Uzman ekibimiz teknolojiyi çok yakından takip ederek, gelişmeleri izler ve sitenizin oluşturulma aşamasında en yeni teknikleri tatbik ederek ve siteniz hayatta kaldığı sürece en son güncellemeleri ekleyerek firmanızın başarısına katkıda bulunabiliriz. Özgün ve titiz olarak geliştirilmiş bir web tasarımı ve onu destekleyen akıllı bir web yazılımı ile daha çok ziyaret edilen, daha uzun süre incelenen ve kullanılan bir web sayfanızın olması için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Leave a comment