SEO Hizmeti

SEO Hizmeti

Son yıllarda internet, insanların hayatında çok büyük bir yer kaplamaktadır. Başlangıçta bilgisayarlar vasıtasıyla alınan bu hizmet, akıllı telefonların da hayatımıza girmesiyle çok daha fazla kullanılır hale gelmiştir. İnternet bilgiye ulaşmada son derece hızlı bir vasıta olduğundan yaygınlaşmaya devam edeceği ve çok daha fazla kişi tarafından kullanılacağı öngörülmektedir. İnternetin iş alanlarında yayılması ile biraz sonra detayları ile açıklayacağımız SEO çalışması oldukça önemli bir hale gelmiştir.

İnternet, sosyal amaçlarla kullanıldığı gibi, bilgiye ulaşma, bankacılık işlemleri ve alışverişlerde kullanım alanı bulmaktadır. Kişileri aradıkları hedefe yönlendiren ise arama motorlarıdır. Aradığımız bir bilgiye ulaşmak, bir malzeme, araç ya da ürün hakkında bilgi edinmek için ya bir web sayfasında örneğin bir gazete okurken, sayfada yer alan ve ilgimizi çeken bir reklama tıklamaktayız, ya da aradığımız ürünün bulunduğun düşündüğümüz yaygın bir alışveriş online sitesinde arama yapmaktayız, ya da arama motorlarına müracaat etmekteyiz.

Arama motorlarında arama yaptığımızda, kullandığımız arama kelimesine göre sırasıyla aradığımız ürünün veya bilgi edinmek istediğimiz bir konunun yer aldığı internet siteleri sıralanmaktadır. Arama motorları, bizleri aradığımız kelime ya da kelime gruplarının yer aldığı metinler vasıtasıyla bazı web sitelerine yönlendirirler. Bu listede genellikle aradığımızı bulmak için en üstte yer alan sitelerden başlayarak, aradığımız tam olarak bulamadıysak ya da daha fazla veya alternatif bilgiye ulaşmak istiyorsak, sırasıyla alttaki sitelere tıklarız. İşte SEO (Search Engine Oprimization –Arama Motoru Optimizasyonu) burada devreye girer. Bir firmanın ya da firmanın bir ürününün arama motorlarında üst sıralarda yer alması alınan SEO hizmetinin kalitesiyle ilgilidir. Bu nedenle, başarılı olmak isteyen firmalar işi şansa bırakmazlar. SEO çalışması ile ulaşılma şansını arttırmaya çaba gösterirler.

SEO, arama motorunun organik arama sonuçlarında web sitenize doğru yönlenen trafiğin sayısını ve kalitesini arttırma uygulamasıdır. Ne demek istediğimizi anlamak için, altı çizili kelimeleri biraz daha inceleyelim:

Organik sonuçlar: Reklamlar, arama motorlarının sonuç sayfalarında önemli bir yer tutar. Organik trafik herhangi bir bedel ödemeden size yönlenen doğal bir trafiktir. Trafiğin sayısı: Sizin web sayfasına yönlenen aramaların sayısıdır.

Trafiğin kalitesi: Pek çok ziyaretçiyi sitenize çekebilirsiniz. Ama Google, arayıcılara sizin sektörünüzle ilgili isim benzerliği ile alakalı yanlış bir yönlendirme yapıyor ise bu trafik kaliteli bir trafik değildir. İşte tam bu noktada SEO çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu görmekteyiz.

SEO hizmeti, arama motorlarının insanların internet sitenizin konusu ile ilgili özel arama ihtiyaçlarına ve şekillerine kolayca cevap verebileceği ve sitenizi en kolay ve çabuk algılayacağı şekilde optimize edilmesi demektir. İnternet sitenizin tasarımı, içeriği, kodlaması ve sayfa hızı bu optimizasyonun parçalarıdır. Çoğu kişi, SEO’nun sadece sayfa başlığı, sayfa uzantısı, anahtar kelime ve içeriğiyle sınırlı olduğunu sanmaktadır. Tabii ki bu doğru değildir. Çünkü iyi bir SEO uzmanının, insanların eğilimine, arama tarzlarına, aranan bilginin kolayca erişilebilir olduğu ve arama motorlarının optimizasyonu nasıl algıladığı konularında uzmanlaşmış olması gerekmektedir.

Biz size bu şekilde uzmanlaşmış, tecrübeli bir ekip sunuyoruz. Bizim SEO uzmanlarımız, sizlerle olan iş ilişkimiz devam ettiği sürece çalışılan proje üzerinde sürekli olarak yenilikler ve güncellemeler yapar, yaptığının sonuçlarını test eder, sürekli araştırma yapar ve kendilerini geliştirir.

Sizler için iyi analiz yapar, rakiplerinizin neler yaptığını izler, onların sonuç alan uygulamalarını size uyarlar, rakiplerinizdeki eksiklikleri görüp onlardan yararlanır ve en doğru sonuca ulaşırız. Size sunduğumuz SEO hizmeti sayesinde, siteniz arama motorlarının sonuç sayfalarında en üst sıralarda yer alır. Sonuç sayfasının üst sıralarında yer almak, size daha çok kişinin ulaşması demektir. Bir defa bu başarı elde edildikten sonra, orada kalmak için neler yapılması gerektiği de bizim işimizin ayrılmaz bir parçasıdır.