Web Tasarımının Önemi

Web Tasarımının Önemi

Web Tasarımının Önemi

Bir internet sitesi oluştururken, web tasarımının önemi nedir? Tasarımın uygun bir şekilde yapılması büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü amaç, arandığında bulunan, arama sayfalarında üst sıralarda yer alan, ilgi çekerek tıklanan, sayfa açıldığında kullanılan grafik ve renklerle ferahlık sağlayan, okunmaya başlandığında okuyucuyu tatmin eden ve merak uyandırarak sitede daha fazla kalmasını sağlayan bir web tasarımı yaratmaktır. Arama motorlarının arama sonuç sayfalarında yer almayan ya da en alt sıralarda yer bulabilen, tıklandığında yüklenmesi çok uzun zaman alan, kullanılan grafik ve şekillerle ilgi çekmeyen, okunmaya başlandığında kullanıcıyı sıkan ya da tatmin etmeyen bir web tasarımı boşa harcanmış para ve emek demektir. Zaman geçtikçe rekabet artmakta dolayısıyla web tasarımının önemi artmaktadır.

Sayfayı süsleyeceğim diye büyük hacimli resim, grafik ve animasyon kullanılan web sayfaları tıklandığında, sayfanın yüklenmesi uzun zaman alabilir. İşte bu zaman dahi, kullanıcının başka bir sayfaya yönelmesi için yeterlidir. İşte web tasarımının önemi burada ortaya çıkmaktadır. Web tasarımını yapan ekip bunun bilincinde olmalıdır. Sayfada kullanılan rahatsız edici renk ve animasyonlar ya da grafik ve metinlerin iç açıcı bir şekilde yerleştirilmemiş olması okuyucunun sitede kalma süresini kısaltır. Bunların hepsi düzgün bile olsa, içeriğin uygun olmaması, metinlerde uygun karakterlerin kullanılmaması, akıcı bir dil kullanılmaması, yazının ustalıkla kaleme alınmamış olması, okuyucunun derhal başka bir arama sonucuna yönlenmesine neden olacaktır.

İşte web tasarımın önemi bu nedenle artmaktadır. Web tasarımı usta ellere bırakılmalıdır. Aksi halde, detaylara dikkat edilmeden yapılmış bir web tasarımı ile oluşturulan web sayfasının yapılan yatırımın karşılığını vermesi mümkün değildir. Tüm firmalar internetin gücünü bilmektedirler. Dolayısıyla bu alanda da büyük bir rekabet oluşmuştur. Herkes internette yer almanın ve en iyiye ulaşmanın peşindedir. Bu rekabette avantajlı konuma gelmek için hemen bizimle irtibata geçin. Web tasarımının önemini bilen uzman ekibimiz sizi dinlesin, amacınıza uygun bir tasarım ile ilgili fikirlerini sizlerle paylaşsın, sizin için en iyi olanını yapalım. Bir kere oluşturulduktan sonra web sitenizin kaderine bırakılması gibi bir durum bizde mevcut değildir. İşbirliğimiz devam ettikçe gerek güncellemeler, gerek gelişen teknolojilerin getirdiği yeni imkanların uygulanması, gerekse rakiplerin siteleri incelenerek onların eksikliklerinden faydalanılması konusunda desteğimiz devam edecektir. Siz de web tasarımının önemi konusunda daha fazla fikir sahibi olacaksınız.

Leave a comment