Web Tasarımında Seo’nun Önemi

Web Tasarımında Seo’nun Önemi

Web Tasarımında Seo’nun Önemi

İnternet kullanıcılarının sayıları her geçen gün daha da artmaktadır, E ticaret alanından tutunda internet üzerinden danışmanlık yapabileceğiniz sektöre kadar gelişmeler artarak devam ediyor. Web tasarımcılarda bu alanda daha fazla hizmet sunmak ve donanımlı web siteleri tasarlamak için profesyonel bir şekilde kendilerini geliştirmekteler. Web tasarım hizmeti oldukça uzun bir maratondur, dikkat edilmesi gerekenler, siteye fayda sağlayacak etkiler ile birlikte bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda Web tasarımında Seo’nun önemi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz ve Seo olmadan bir web sitesi faaliyetlerine ne düzeyde devam edebilir? Değerlendirmelerini yapacağız.
Web tasarım hizmetine başlamak için sitenin hangi amaçla kurulacağını net bir şekilde iki tarafta bilmelidir. Ziyaretçilerin beklentileri ve sitenin içeriğinin ne olacağı son derece önem arz eder çünkü daha sonradan web sitesinin tasarımını değiştirmek siteye donanımsal olarak hatalar yaratabilir. En başta doğru kararlar verilerek sizin için en uygun temalar, içerikler ve şablonlar oluşturulmalıdır. Web tasarım süreci devam ederken aynı zamanda seo hizmetleri de başlamış bulunmaktadır. Web tasarımında Seo’nun önemi kurulma aşaması olduğu için sonradan yapılacak değişimlere göre daha çok önem arz eder. Siteyi tasarlarken seo kurallarına uygun bir şekilde web sitemizi oluşturursak sonradan seo ile uğraşmak zorunda kalmadan rahat bir şekilde yolumuza devam edebiliriz.

Web Tasarımda Seo Hizmeti Nedir?

Seo’nun en temel amacı sitenize daha fazla ziyaretçi getirmektir, sitenizi ziyaret edenlerin sayısı ne kadar fazla ise Seo hizmetiniz o kadar kusursuzdur. Arama motorlarında üst sıralarda olmanızı sağlayarak, sizin için önemli ziyaretçileri sitenize kazandırmak Seo’nun görevidir. Arama motorlarına web sitenizi kaydettirmek ya da Seo kurallarına uyarak bu alanda istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Web tasarımında Seo’nun önemi oldukça fazladır, şimdi Seo’nun web siteniz için sağlamış olduğu faydaları maddeler halinde sizlerle paylaşalım;

  • Ziyaretçilerin tam aradığı ürünü ona gösterir ve bu siz olabilirsiniz.
  • Aramalarda her zaman gözükmeyen isimlerin indekslenmesinden dolayı daha kolay bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır.
  • Daha çok müşteri edinirsiniz ve daha önce harcamış olduğunuz reklam gelirleri büyük oranda azalmış da olur.
  • Ziyaretçiler ön sıralarda yer almanızdan dolayı sizlere ve hizmetlerinize daha çok güvenir.
  • Hedeflenen aramalar her zaman sitenizdeki içeriklerle doğru orantılı bir şekilde olmaktadır.

Web Tasarımda Uyulması Gereken Seo Kuralları

Web tasarım hizmeti sunarken Seo kurallarına uymak son derece önemlidir, bu sayede Seo hedeflerinizin büyük bölümünü gerçekleştirmiş de olacaksınız. Şimdi uyulması gereken Seo kurallarını maddeler halinde paylaşalım;

  • RESPONSİVE MOBİL UYUMU; arama motorlarının artık %50’si mobil cihazlardan kullanılmaktadır, siteniz mobil uyumlu ise nereden arama yapılırsa yapılsın siteniz üst sıralarda olacaktır.
  • DOMAİN ADRESİ; akılcı, nispeten kısa ve akılda kalıcı isimlerin seçilmesi sizi Seo’da bir adım öne çıkaracaktır.
  • HTML ETİKET; bazı kaynaklar internet üzerinde bulunsa da aramalarda çıkmaz ancak html kodlama ayarları yaparak bunları görünür yapabilirsiniz.
  • LİNK YAPISI; web sitenizin url yapısı seo’ya uygun olmalıdır. Sitenizi açarken kullanacağınız url adresi son derece önemlidir çünkü sonradan değiştirme açısından sorunlar yaşayabilirsiniz.
  • GÜÇLÜ YAZILIM ALT YAPISI; web sitenizin yazılım alt yapısı bütün kodlamaları barındırmalı ve hızlı olmalıdır.

Web tasarım süreci ile Seo hizmeti genel olarak beraber yürütülür. Tasarım ne kadar kusursuz olursa olsun Seo hizmeti olmadığı sürece sizi ileri seviyelere taşımayabilir. Alanında uzman olan ve bu işi profesyonel bir şekilde yapan bizlere danışabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizleri arayın, beraber tartışalım ve sizin için en güzeli ne ise beraber karar verelim.

Leave a comment