Organik Seo Nasıl Yapılır?

Organik Seo Nasıl Yapılır?

Organik Seo Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden hitap ettiğiniz ziyaretçilere ne kadar ulaşabiliyorsunuz? İşte bir web site sahibin düşünmesi gereken en önemli soruların en temelini oluşturmaktadır bu soru. Web siteniz tasarım açısından ne kadar kusursuz olursa olsun, eğer arama motorlarında alt sıralarda yer alıyor iseniz hedeflerinize emin adımlarla ilerleyemeyebilirsiniz. Organik seo hizmetleri web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda olmasını sağlayan ve hedef ziyaretçiler kazandırmak amacı ile oluşturulan bir çalışmadır. Organik seo nasıl yapılır? Bunun için birçok farklı yöntem bulunmaktadır, sadece bir kaçını uygulayarak web sitenizi yeterince geliştiremeyebilirsiniz.
Organik seo hizmetleri alanında profesyonel olan firmalar tarafından verilmelidir, bu alanda hiç deneyimi olmayan kişilerin ya da firmaların yapabileceği bir iş değildir. Seo hizmetlerinin tek amacı sitenize ziyaretçi kazandırmak değildir, sitenizle alakası olmayan birinin veya hizmetlerinizden yararlanma olasılığının çok düşük olan birinin sitenizi ziyaret etmesi sizleri geliştirmeyecektir. Potansiyel müşterilerin yani gerçekten hizmetlerinizden yararlanmak isteyen kişilerin sitenizi ziyaret etmesi önemlidir. Organik seo nasıl yapılır?Konusunu detaylı bir şekilde açıklayalım ve buradan hareketle sizler potansiyel müşterilerin siteleri nasıl ziyaret ettiğini bizzat görün.

Organik Seo Hizmetinde Hangi Aşamalar İzlenir?

Seo hizmetleri için öncelikle bir web sitenin olması gerekir, daha sonra site sahibi ile birlikte seo için anahtar kelimeler belirlenir. Anahtar kelimeler hayati derecede önemlidir ve belirlendikten sonraki kullanımı da sizleri bir adım öne taşır. Şimdi anahtar kelimelerle ilgili dikkat etmemiz gereken durumları maddeler halinde açıklayalım;

 • Öncelikle anahtar kelimeler ek almadan kullanılmalıdır
 • Paylaşılacak içeriğin ilk 100 kelimesi içerisinde bir anahtar kelime kesinlikle kullanılmalıdır
 • Anahtar kelimeler içeriğe homojen olarak dağılmalıdır, örnek olarak 300 kelimelik bir içerik 3 paragraf halinde yazıldı ise anahtar kelimeler her paragrafta en az 1 kere geçmelidir.
 • Anahtar kelimeler başlıkta geçmelidir, bu sayede Seo hizmeti daha da etkili olur

Seo hizmetlerinde diğer bir adım ise rakiplerin analiz edilmesidir, onların önüne geçebilmeniz için onlar detaylı bir şekilde incelenir ve sizler için bir strateji belirlenir. Organik seo nasıl yapılır? Alanında uzman bir ekibin stratejik yönetimi ile yapılır ancak bu sürecin profesyonelce yönetilmesi gerekir. Stratejimiz tam olarak belirlendikten sonra tüm platformlarda detayı bir çalışma başlar, şimdi bu detaylı çalışmaların sadece bir kısmını sizlerle paylaşalım;

 • İndeksleme ile sayesinde web sitenizde bulunan ancak aramalarda çıkmayan içeriklerin arama sunucularında çıkması sağlanır.
 • Backlink ile birlikte sitenizin alan adı farklı sitelerde paylaşılır ve bu sayede siteniz daha fazla ziyaretçi kazanır.
 • Sosyal medya yönetimi etkili bir biçimde kullanılır, sosyal bilinirlik bu sayede artar.
 • Web sitenin hızı artırılır ve açılışlarda ziyaretçiler yavaşlıktan dolayı sitenizi terk etmesi son bulur.
 • Seo uyumlu makaleler paylaşılması sitenizi bu alanda markalaştıracaktır.
 • Resim ve videolar yazılı bir şekilde paylaşılır, ziyaretçilerin daha çok ilgi göstermesi bununla birlikte daha kolaydır.

Seo hizmetleri çalışma akışı bu şekildedir, çalışmalar dönemlik veya aylı yapılmaz çünkü süreklidir. Seo hizmetlerinin sürekli yapılması durumunda sitenizin bilinirliği ve marka değeri artar. Gelir kaynaklarınızda önemli artışlar yaşanır.

Organik Seo Hizmetini Etkileyen Faktörler

Seo hizmetlerinin profesyonel kişiler tarafından verilmesi gerektiğini belirtmiştik çünkü bu hizmeti sunarken bilgi eksikliği birçok soruna yol açabilir. Seo hizmetlerini etkiyen bazı faktörler bulunmaktadır;

 • Sitenizi ziyaret edenlerin burada geçirdiği süre oldukça önemlidir, sitede kalma süresi ne kadar artarsa bu sizin için o kadar iyidir.
 • Siteden hemen çıkma oranı seo hizmetlerinin kalitesini gösterir. Ziyaretçiler hemen sitenizden ayrılıyor ise seo hizmetleriniz yeterli değildir, sitenizin hızını artırabilirsiniz bu sorunu çözmek için.
 • Siteye verilen Backlink sayısı ve linkin verildiği diğer sitelerin gelişmişlik düzeyi seo hizmetlerini etkiler.
 • İçeriklerin uzunlukları ve kaliteli olmaları
 • Anahtar kelimelerin bulunması ve kullanılması

Seo hizmetlerinin kalitesini etkilen birçok faktöre rastlamamız mümkündür. Organik seo nasıl yapılır? Sorusunu cevapladık ancak bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Sorun çözme odaklı anlayışımız ile sizlere her zaman yardımcı olacağız.

Leave a comment