Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Ana Sayfa
  • Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web sitenizin barınma alanı olan hostingler site sürecinde hafıza görevi görmektedir. Bilgisayar için harddisk ne ise web siteleri için hosting odur, işte bu yüzden hosting seçimini titiz bir şekilde yapmalıyız. Hosting seçerken nelere dikkat edilmelidir? Siteniz için barınma alanı alacaksanız, öncelikle amacınızı net bir şekilde belirlemelisiniz. Eğer siteniz büyük ölçekli olacak ise disk kapasitesi fazla olan bir hosting seçmelisiniz. Hosting seçimi web tasarım sürecinin başında olduğu için önceden plan yapmadıysanız bile bu alanda uzman olan firmalarla iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.
Hosting seçiminde dikkat etmemiz gereken bir konuda aylık transferlerdir. Sitenizi ziyaret edenlerin oluşturmuş olduğu veri transferidir. Örneğin sitenizin ana sayfası 5 MB ise ziyaret eden kişiler artıkça bu sayı ile 5 MB çarpılacaktır, kapasitenizin dolmasıyla birlikte siteniz yavaşlayabilir ve ziyaretçiler tarafından daha az tercih edilebilir. Hosting seçerken nelere dikkat edilmelidir? Tabiki hepsi bu kadarla sınırlı değil şimdi diğerlerini maddeler halinde paylaşalım;

  • Mail konusunda eğer sürekli olarak aktif bir firmanız var ise hosting seçiminizi yeniden belirlemelisiniz. Mail adresi sayısı ve kotası bakımından sınırsız hostingleri seçerek alanınızda daha iyi bir hizmet sunabilirsiniz.
  • Hostinglerin işlemcileri sitenizin hızını artırması veya azaltması bakımından önemlidir. Sunucuları az olan firmalar işlemci olarak daha kaliteli hizmet verir.
  • Hosting içinde yer alan ram boyutu da son derece önemlidir, yükleme hızını etkilediğinden dolayı ram boyutu düşük olan seçenekleri elemelisiniz.
  • Linux ve Windows seçeneklerine göre hostingi seçebilirsiniz. Web sitesini kurmak için kullanacağınız yöntemlerdir. Web sitesini wordpress de kuracaksanız Linux, HTML ile kuracaksanız Windows’u önerebiliriz.

Hosting Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hosting firması alanında uzman olmalıdır eğer bu alanda yeni çalışan bir firma ise deneyimsizliklerden dolayı sorunlar yaşayabilirsiniz. Firma seçiminde referanslar son derece önemlidir, firmanın daha önce hizmet verdiği sitelere girerek bir takım bilgiler edinebilirsiniz ya da forum gibi yorumların olduğu sitelerde firma hakkındaki algıyı net biçimde öğrenebilirsiniz. Firmanın profesyonel ekiplerden kurulması şarttır, bu alanda hizmet sunan birçok firma olduğu için güvenilir bir firma seçerek sitenizin geleceğini garanti altına alabilirsiniz. Hosting seçerken nelere dikkat edilmelidir? Özetle açıklamaya çalıştık eğer bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, sitemizde bulunan diğer içerikleri inceleyebilirsiniz.

Leave a comment