E-Ticaret Nedir ?

E-Ticaret Nedir ?

E-Ticaret Nedir ?

Günümüzde sıkça duyduğumuz bir kavramdır e-ticaret. Peki e-ticaret nedir ? İnternet üzerinden mal satışı ve diğer hizmetlerin, üretim ve reklam satışlarının güvenli bir ortamda yapılmasının tümüne e-ticaret denmektedir.
Elektronik ticaretin kısaltılması olan e-ticaret sistemi internetin hızla yayılmasının ardından tüketiciler için büyük bir kolaylık olmuştur. Eğer bir şirket sahibi iseniz şirketinizin ismini reklam yolu ile duyurabilir, ürünlerinizin satışını yapabilir, verdiğiniz hizmetin ön plana çıkarılmasını e-ticaret üzerinden yapabilirsiniz.

E-ticaret nedir  ve sağladığı faydalar nelerdir ? sorunuzun cevabı çok açıktır. Satışını gerçekleştirmek istediğiniz tüm ürün ve hizmetlerin daha çok kitlelere ulaşmasını e-ticaret sayesinde sağlayabilirsiniz.  Böylece fiziksel olarak ürün ve hizmetlerinize ulaşamayan tüm tüketiciler internet üzerinden e-ticaret yoluyla size kazanç sağlayacaktır. E-ticaret sisteminin diğer faydalarından biri de ticari ürünlerin maliyetini düşürmesidir. Maliyet düştüğü zaman bu ürünlere ve hizmetlere de yansıyacağından dolayı düşük fiyatlı kaliteli ürünleri tüketiciye sunabilirsiniz. Düşen maliyetler sayesinde hem rekabet oranı artacak hem de şirketinizi sadece ülke içinde değil belki de dünya çapında bir e-ticaret sitesine dönüştürebilirsiniz. Ayrıca siz uyurken bile 7/24 hizmet veren ve satış yapabilen dinamik bir mağazanız olacaktır.

E-ticaret nedir ve kaç aşamada uygulanır sorunuzun cevabını açıklayalım. E-ticaret sisteminin oluşması üç aşamadan geçmektedir. Reklam ve pazar araştırmasının yapılması, sipariş ve ödemelerin gerçekleşmesi ve teslimatın yapılması ile bu aşamalar tamamlanmaktadır.

Bir e-ticaret firmasından birçok sektör aynı anda yararlanmaktadır. Ürünün alıcısı internet üzerinden tek bir dokunuş ile yorulmadan alışveriş yapmanın kolaylığını yaşamaktadır. Satıcı kazanç elde eden taraftır. Ürünlerin ödenmesinde bankalar, komisyoncular yararlanmaktadır. Ürünün teslimatında ise genellikle nakliye ve kargo şirketleri kullanılmaktadır. Bir e-ticaret şirketi kurmak çok basit bir işlem değildir. Özel yazılım ve kurulumlar gerektirmektedir. Özellikle güvenlik sisteminin çok iyi olması gerekmektedir. Çünkü tüketiciler kredi kartları ile ödeme yapacaklarından dolayı her zaman yüksek güvenlikli olan e-ticaret sitelerini tercih edeceklerdir.

E-ticaret nedir , e-ticaret sahibi olmak için neler yapmalıyım, maliyet ve avantajları konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak için bize irtibat numaralarından ulaşabilir ve uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Leave a comment