E-Ticaret’te Ödeme Nasıl Alınır ?

E-Ticaret’te Ödeme Nasıl Alınır ?

E-Ticaret’te Ödeme Nasıl Alınır ?

İnternet çağımızın en büyük teknolojik kolaylığı olmuştur. Artık evimizden çıkmadan, oturduğumuz yerde, iş yerinde, yolda, nerede olursak olalım ister mobil cihazlarımızdan ister bilgisayarlarımızdan ulaşmak istediğimiz ne varsa saniyeler içerisinde karşımıza çıkmaktadır. Bunun en büyük faydalarından biri de alışveriş imkanıdır. Bir e-ticaret sitesine girip istediğimiz ürünü kolayca almaktayız. Beğendiğimiz ürün için e-ticaret’te ödeme nasıl alınır ve güvenli midir sorusunun cevabını açıklayalım.

E-ticaret sitelerinin artışı ile dilediğimiz ürün ve hizmetin sahibi olmak artık çok kolay. Çünkü e-ticaret siteleri bunun için çok fazla seçenek sunmaktadırlar. Ama asıl önemli olan e-ticaret sitesinin güvenilir ve taahhütlerini yerine getiren bir site olmasıdır.

E-ticaret siteleri yaşamı kolaylaştıracak birçok imkanlar sunmaktadırlar. Bunlardan biri de ödeme seçenekleridir. E-ticaret’te ödeme nasıl alınır sorusunun seçeneklerini belirtelim.

  1. Kredi Kartı ile Ödeme : Kredi kartı ile ödeme en fazla tercih edilen ödeme yöntemidir. SSL güvenlik sertifikasının bulunduğu bir e-ticaret sitesinden kredi kartı ile anında ödeme yapabilir veya ödemenizi taksitlendirebilirsiniz. Bankaların çeşitli promosyonlarından da yararlanma imkanınız vardır.
  2. Sanal Kredi Kartı ile Ödeme : Güvenlik açısından bazı müşteriler internette sanal kredi kartı oluşturup, kendi limitlerini belirleyip, ödeme yapacakları miktar kadar bu sanal kartlara yükleme yapabilmektedirler. Böylece kredi kartının çalınma ihtimalinde bile riski en aza indirmiş olurlar. Sanal kredi kartının normal kredi karttan farkı olmadığı için ödeme kolaylığı sağlamaktadır.
  3. Kapıda Ödeme : Müşterilerin en fazla kullandıkları bir diğer ödeme yöntemidir. Sipariş ettikleri ürünü kapıda teslim alıp ondan sonra ödemek bazı müşteriler için daha tedbirli bir ödeme olarak görülmektedir.
  4. EFT / Havale ile Ödeme : Kredi kartı kullanmak istemeyen müşterilerin tercih ettikleri bir diğer banka ödeme yöntemidir. Havale yapmak eft ye göre daha az masrafı bulunmaktadır. Bu iki yöntem de sıkça tercih edilen ödeme yöntemlerindendir.
  5. Mobil Ödeme : Mobil ağlarının kapsadığı her yerden özellikle online alışverişler için kullanılan ödeme yöntemidir.
  6. Paypal ile Ödeme : Yavaş yavaş yaygınlaşan bir ödeme yöntemidir. Bu ödeme yönteminde cep telefonunuz ile para yollama imkanı, para çekme imkanı ve bakiyenizi kontrol etme imkanınız vardır.

Görüldüğü gibi e-ticaret’te ödeme nasıl alınır sorusunun farklı seçenekleri vardır. Bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız mutlaka bu ödeme yöntemlerini kullanmanız müşteri sayınızı arttıracaktır.

Leave a comment