Adwords Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Ana Sayfa
  • Adwords Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Adwords Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Adwords Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dünyada milyonlarca insan aktif olarak internet sitelerini ziyaret etmektedir, birçok site sahibinin de en temel amacı en çok tıklanan siteler arasına girmektir. Web siteniz yeterince ilgi görmüyor ve hizmetleriniz yeterince fark edilmiyor ise reklam vererek bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Adwords bu konuda Google tarafından geliştirilen en güzel araçlardan bir tanesidir. Sitenizin reklamını verdikten sonra herhangi bir ödeme yapmıyorsunuz, sitenizi ziyaret edenlerin sayısı doğrultusunda ödemeler yapıyorsunuz. Bu amaçtan dolayı Adwords hizmetleri maddi açıdan oldukça tasarrufludur ve sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşır. Adwords yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Google tarafından verilen bu hizmet için öncelikle kaliteli bir firma ile anlaşmalısınız. Aksi durumlarda reklamlarınız potansiyel ziyaretçilere ulaşmayabilir.
Adwords hizmeti müşterileri siteye çekmek üzerine tasarlanmıştır, ancak tek başına yeterli olmayacaktır. Web sitenizin daha da gelişmesi için Seo hizmetleri ile beraber almanızı önerebiliriz, bu sayede sitenin hit bakımından rakiplerinizin önüne geçer ve marka değeriniz artar. Adwords yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Konusu oldukça önemlidir, bu açıdan detaylı bir şekilde incelemek daha mantıklı olacaktır.

Adwords Yapılırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Öncelikle hedef müşterileriniz belirlenmelidir, hedefiniz belli değil ise hiçbir alanda istediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz.
  • Potansiyel ziyaretçilerinizi iyi bir şekilde tanımalısınız.
  • Neden reklam veriyorsunuz? İşte bu temel amacı netleştirmelisiniz.
  • Anahtar kelimeleri net bir biçimde belirlemek oldukça önemlidir. Adwords yapılırken en çok düşülen hatalar anahtar kelimelerden kaynaklanmaktadır. Örnek olarak “web tasarım” anahtar kelimeniz ise “en güzel web tasarım nasıl yapılır? Gibi anahtar kelimeler kullanılmamalıdır.
  • Adwords reklamlarını istatistiksel olarak analiz edebilir ve sonuçlar değerlendirebilirsiniz. Beklentinizin altında kaldıysanız firmanız ile bu konuyu tartışmalısınız ve gerekirse anahtar kelime değişikliklerine gitmelisiniz.
  • Web sitenizdeki trafiği kontrol etmek için Google Analytics kullanılabilir.
  • Web sitenizin hızını ve uyumluluğunu optimize etmelisiniz. Puan aralığınız iyi ise site hızınızdan memnun olan ziyaretçilerin etkisinden dolayı bu durum oluşmuş olabilir.
  • Son olarak test aşamasına dikkat etmeliyiz, bu sayede şimdiye kadar yapmış olduğunu çalışmaların durumunu net biçimde anlayabilirsiniz. Bu alanda uzman bir ekipten yardım almanızı tavsiye ederiz.

Leave a comment