Adwords Nedir?

Adwords Nedir?

Adwords Nedir?

İnternet ortamında web sitenizin bilinirliğini artırarak, marka değerinizi yükseltmek için birçok araçtan yararlanabilirsiniz. Bu araçlardan bir tanesi de reklamlardır, daha fazla insana ulaşabilmek için ücretli reklam vererek web sitenize daha fazla ziyaretçi kazandırabilirsiniz ancak bu yöntem oldukça maliyetlidir. Ücretler konusunda daha da rahat bir şekilde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz alternatif araçlarda bulunmaktadır. Adwords nedir?Google tarafından verilen bir hizmettir ve en önemli özelliği tıklanma başına ücret veriyor olmanızdır. Bu sayede sitenizi ziyaret edenlerin sayısı doğrultusunda ücret ödersiniz ve gereksiz maliyetlerden kurtulursunuz.
Google Adwords kullanarak zarar etmeniz mümkün değildir çünkü hizmet size garanti verir, sitenizi ziyaret etmeyen biri için ekstradan ücret ödemezsiniz ve bu sayede gelirlerinizin büyük kısmı sizde kalır. Adwords nedir? Aramalarda üst sıralarda olmanızı sağlayan ücretli bir uygulamadır, Seo hizmetlerine de doğrudan katkı sunar. Web sitenizde eğer daha önceden bu hizmeti almadıysanız, aldıktan sonra karşılaştırma yaparak farklılıkları bizzat görebilirsiniz. Adwords hizmeti sonrası sitenizi ziyaret edenlerin sayısının artığını, gelir kaynaklarınızın olumlu yönde değiştiğini ve sitenizin marka değerinin yükseldiğini göreceksiniz.

Adwords Nasıl Çalışır?

Ücretli bir araç olsa da sadece para ödeyerek bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanamazsınız. Bu araçtan hizmet alan birçok web sitesi vardır, belki de rakipleriniz bile bu uygulamadan hizmet almakta. Anahtar kelimelerin doğru bir şekilde tespit edilmesi sizleri bir adım öne çıkaracaktır. Adwords sistemi genel olarak açık artırma mantığı ile çalışır, bu açıdan anahtar kelimelerin özgün ve kaliteli olması son derece önemlidir. Örnek olarak anahtar kelimemiz “web sitesinde bulunması gereken en önemli özellikler” olsun, bu doğrultuda birçok firma anahtar kelime belirleyecektir. Adwords anahtar kelimeleri 1-10 arasında değerlendirir ve en kaliteli anahtar kelimelere 10’a yakın bir puan verir. Puanınız ne kadar fazla ise reklamlarda gözükme ihtimalinizde o kadar fazladır.
Adwords hizmetini sadece bunlar belirlemez, sitenizin hızı, içerikleriniz ve gezinme durumu da etkilidir. Adwords nedir? Sorusunu detaylı bir şekilde açıkladık, bu alanda başarılı olmak istiyorsanız, seo hizmetleri ile eş zamanlı olarak yararlanmalısınız.

Leave a comment