Adwords Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Ana Sayfa
  • Adwords Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Adwords Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Adwords Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Adwords, Google tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir, web sitenizin ya da ürünlerinizin tanıtımını yapmak için kullanabileceğiniz en faydalı araçlardan bir tanesi olduğunu söylemeliyiz. Adwords sistemi tıklanma üzerine çalışır yani sizleri ziyaret eden kişi sayısınca ücret ödersiniz, bu sayede ek olarak ücretler ödeyerek sitenizin maddi durumunu tehlikeye atmamış olursunuz. Adwords firması seçerken nelere dikkat edilmelidir? Bu konuda hizmet veren birçok profesyonel ajans bulunmaktadır çünkü bu iş uzmanlık istemektedir. Sadece reklam vererek istediğiniz seviyeye ulaşamayabilirsiniz, reklamlarınız 1 ila 10 arasında puanlanır ve ilk sıralarda olanlar daha çok trafik alır. Parayı veren düdüğü çalar değil de işi bilen düdüğü çalar hesabı vardır.
Adwords konusunda detaylı bir anahtar kelime seçimine gitmelisiniz, çünkü belirleyici olanlar anahtar kelimelerdir. Ek almadan ve gereksiz sözcükler kullanılmadan anahtar kelimeler geçmelidir, bu sayede siteniz daha fazla ziyaretçi ile karşılaşabilir. Adwords firması seçerken nelere dikkat edilmelidir? Konusunu şimdi maddeler halinde açıklayarak sizleri aydınlatalım

Adwords Firması Seçimi Yaparken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Adwords gibi alanlarda hizmet sunan reklam ajansları say bakımında fazladır ancak bizlere gerekli olan ilk şey güvenilir olmasıdır. Güvenilir olmayan bir reklam ajansı sitenize sahte ziyaretçiler göndererek hizmetler sunduğunu iddaa eder. Siteniz bu hizmetlerden fayda görmeyeceği gibi spamlanma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Dikkat etmemiz gereken ilk hususu öğrendiğimize göre araştırmalarımızı iyi bir şekilde yapmalıyız. Adwords firması seçerken nelere dikkat edilmelidir? Şimdi bunları maddeler halinde sizlerle paylaşalım;

  • Bu alandaki tecrübesi kontrol edilmelidir, eğer firma bu alanda çalışmalara yeni başladıysa sizlere katkı sunamayabilir. Deneyimli bir firma bulmanız durumunda içiniz daha da rahat olur.
  •  Adwords Google tarafından verilen bir hizmet olduğundan gerekli tüm sertifikaları Googleden almaları gerekir. Sertifikasız bir işletme güvenilir olmayabilir ve ilerleyen süreçlerde sizlere sorun yaratabilir.
  • Sizlere günlük detaylı raporlar atıp atmadığına dikkat etmelisiniz. Günlük rapor atan bir firma hizmetlerinden çekinmiyordur ve şeffaflık ilkesine uyuyordur.
  • Ara panel kullanan firmalar bu alanda sizleri dolandırabilir. Google tarafından panel erişim yetkisi verilmeyen herhangi bir firma ile çalışmamanızı öneririz.

Leave a comment