Web Tasarımı Nasıl Ziyaretçi Çeker?

Web Tasarımı Nasıl Ziyaretçi Çeker?

Web Tasarımı Nasıl Ziyaretçi Çeker?

Web tasarım alanı artık her geçen gün daha da gelişmektedir, internet kullanıcıların sayıları artığı için bu denli bir gelişim aslında son derece normaldir. Web tasarım; internet sitesinin içerik, tema, grafik ve yazı gibi unsurlarının tamamını oluşturan ve gerekli düzenlemeler ile birlikte ortaya kusursuz web siteleri çıkartan yapıya denir. Web sitesi nasıl oluşur ve web sitelerine nasıl ziyaretçi çekebiliriz? Bu yazımızda genel olarak bunun üzerinde duracağız. Web tasarımı nasıl ziyaretçi çeker? Sorusu özellikle bizim için çok önemlidir, tasarım ne kadar kusursuz olursa olsun, web sitenizde yeterli ziyaretçi trafiği yok ise istediğiniz başarılıları yakalayamayabilirsiniz.
Profesyonel bir web sitesi bazı temel aşamalardan geçer. Sitenin içeriğinden tutunda temasına kadar bütün küçük detayları tek tek analiz edilerek oluşturulur. Web tasarım için öncelikle profesyonel bir firma ile anlaşmalısınız çünkü bu alanda eksik deneyimli firmalar donanımsal olarak sorunlu siteler tasarlayabilir. Siteniz ilk başlarda normal gözükebilir ancak zamanla sitenize yeterli sayıda ziyaretçi gelmediğini görürsünüz. Web tasarımı nasıl ziyaretçi çeker?Hakkında detaylı bilgiler vereceğiz ancak tasarım oluşturulurken dikkat etmemiz gereken mevzulardan bir tanesidir. Yani tasarım işi tamamen bittikten sonra web sitesi için ziyaretçi kazanmak çok fayda sağlamayabilir. İki aşamayı da beraber yürütmeniz durumunda daha güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Web Tasarımda Seo’nun Sağladığı Faydalar

Web tasarım ile Seo hizmeti benzer süreçte devreye girer, yani tasarım yaparken de aynı zamanda Seo hizmetlerini de yaparsınız. Seo hizmeti nedir? Gibi bir sorunuz olabilir çünkü sürekli olarak karşınıza çıkan bir terim değildir. Seo; arama motorlarında web sitenizi her zaman üst sıralara taşıyan bir hizmettir. Örnek olarak Googleden ‘web tasarım nedir’ şeklinde bir arama yaptınız. Arama sonuçları ile Seo hedefleri bu süreçte karşılaşır ve Seo bu kısımda sizin için en uygun hedefleri belirtir ve son olarak sizi o siteye yönlendirir.  Kısaca Seo arama motorlarında web sitenizi her zaman üst sıralara taşır. Web tasarımı nasıl ziyaretçi çeker? Sorusunun da cevabını verdik aslında kaliteli bir Seo hizmeti ile birlikte istediğiniz ziyaretçi trafiğine sahip olabilirsiniz.
Seo hizmeti kapsamında en çok karşımıza çıkan şey indekslemedir. Web sitenizde yer alan ve aramalarda gözükmeyen birçok şey vardır. Html etiket ile ayarlayacağınız bütün dosyalar ve yazılar aramalarda çıkacaktır. Seo hizmetleri içerisinde en çok karşımıza çıkanlar arasında yer alır ve web sitenizin daha fazla ziyaretçi kazanmasını sağlar.

Web Tasarım Süreci Sonrası Ziyaretçi Kazanmak

Seo hizmetlerini alarak web tasarım süreci içerisinde kaliteli bir siteye sahip olabilirsiniz. Web tasarımı tamamen bittikten sonra da yapacağımız adımlarla ziyaretçi sayısını artırabiliriz.  Şimdi bunları sizlerle paylaşalım;

  • SEO UYUMLU MAKALELER

İnternet üzerinden paylaşım yaptığınız yazıların ve içeriklerin Seo kurallarına uygun olması son derece önemlidir. Anahtar kelimeler ve kullanılacak alt başlıkların sayısı ve yazınızda kullandığınız dil sizi bambaşka bir seviyeye götürebilir. Seo uyumlu makaleler profesyonel kişiler tarafından yazılmalıdır, yazıların göze hoş gelmesi de okuyucuları etkileyecektir.

  • LİNK DÜZENİ

Paylaştığınız linkler kesinlikle konu ile alakalı olmalıdır, şimdi sizin için doğru olan ve olmayan iki örnek paylaşalım;

  • Web tasarım üzerine bir yazınız olsun.

www.webacil.com/web-tasarim.html  (Doğru)
www. webacil.com/ ?p=123 (Yanlış)

  • DESCRİPTİON AYARI

Arama motorlarının en çok dikkat ettiği özelliklerden bir tanesidir. Konu başlığını ve anahtar kelimeleri geçirmeniz durumunda ziyaretçi sayınız belli ölçüde artacaktır ancak kelime sayısı 120’yi geçmemelidir.

Leave a comment