Web Tasarımı ve Kodlama

Web Tasarımı ve Kodlama

Web Tasarımı ve Kodlama

Son yıllarda en sık duyulan mesleklerin arasında Web Tasarımı ve Kodlama gelmektedir. Bununda sebebi haliyle internet kullanımının her geçen dakika kat be kat artması ve bununla birlikte gerek zaman geçirmek için olsun gerekse iş yapmak amacıyla olsun herkesin sanal ortama akın etmesinden kaynaklanmaktadır. İnternette keyif yapmak isteyenlerin dışında biz işletmesini web ortamına taşıyanlar için web tasarımı ve kodlamanın ne kadar önemli olduğundan bahsedeceğiz. Eğer işletmenizi web ortamına taşımak istiyorsanız bunun için birkaç unsura ihtiyacınız vardır. Bunlardan bir tanesi web ortamında bulunabilmek için bir alan adı ve bu alan adını dolduracak bir web sitesine ihtiyacınız bulunmaktadır. İşletmeniz için alan adı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bunlardan bir tanesi alan adınızın markanız olmasıdır. İkincisi ise alan adını çok uzatmayacak çekilde yaptığınız iş ile ilgili ipucu vermesidir. Mesele bu sitenin alan adına baktığınızda webacil olarak göreceksiniz. Gördüğünüz gibi alan adı akılda kalıcı ve yaptığımız işi gayet açık ve net bir şekilde ifade etmektedir. Tabi bir web sitesi için sadece alan adı yeterli değildir. Bunun yanı sıra ziyaretçileriniz gelip ziyaret ettiğinde görecekleri bir web sitesine ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu web sitesi hosting denilen bir alanda barındırılmaktadır. Web tasarımı ve kodlama işte burada devreye girmektedir.

İyi Bir Web Sitesi için Web Tasarım ve Kodlama Nasıl Olmalıdır ?

Eğer yaptığınız işi doğru bir şekilde internet üzerinde ifade etmek istiyorsanız şayet, öncelikle müşterilerin görmüş olduğu web tasarımına öncelik vermeniz gerekmektedir. Tabiki web tasarımı kadar kodlamada önemlidir ama dediğimiz gibi web tasarım müşterinin gördüğü alan kodlama ise web sitesinin yönettiği alandır. Müşterileriniz için kodlama sitenin hızlı, doğru ve verimli kullanılmasını sağladığı gibi web sitesinin Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkabilmesi içinde önemlidir.  Web tasarıma geri dönecek olursak yapılan web sitesi müşteri hedef kitlenize uygun dizayn edilmesi gerekmektedir. Eğer moda işi ile ilgileniyorsanız görselleri daha fazla olan bir tasarım seçmeniz gerekirken eğer ekonomi ile ilgili bir web sitesi yapıyorsanız şayet yazı alanı daha fazla bir web sitesi tercih edebilirsiniz. Web tasarımında diğer önemli bir unsurda renklerin kullanımıdır. Her firmanın kendine ait bir kurumsal kimliği bulunmalıdır. Eğer kurumsal kimliğe sahip değilseniz öncelikle bunu aradan çıkartmanız gerekmektedir. Bununla birlikte kurumsal kimliğinizde kullanılan renkler web sitenizin ana renklerini teşkil edecektir.

Web Tasarımı Kullanıcı Dostu Olmalıdır

Web sitenizde kullanmış olduğunuz web tasarımınız öncelikle herkesin anlayabileceği bir tasarıma sahip olmalıdır. Aynı zamanda belki de en önemlisi web tasarımınız mobil uyumlu olmak zorundadır. Bunun altını özellikle çiziyoruz ki eğer web siteniz mobil uyumlu değil ise 1-0 yenik olarak internet ortamına çıkıyorsunuz diyebiliriz. Çünkü sizleri arayan kitlenin büyük bir çoğunluğu cep telefonu kullanıcısı olduğunu unutmayın. Bununla birlikte menü gibi kısa yolların kullanışlı olması gerekmektedir. Web siteniz ne kadar rahat dolaşılabilirse ziyaretçileriniz bir o kadar sitede zaman geçirecek ve bu sayde arama motorlarında üst sıralara çıkabileceksiniz.

Web Kodlama
Müşterilerinizin ön yüzde görmüş olduğu her şey arka planda kodlama dediğimiz bir sistem ile ortaya çıkmaktadır. Web Tasarım kodlaması oldukça geniş bir konu olduğu için biz sadece size burada kodlamanın farklı yazılım dilleri ile yapıldığını , özel bir eğitim ile yapılabileceğini, sitenin performansını arttırdığı gibi arama motorları içinde oldukça önemli olduğunu belirtmek ile yetineceğiz.

Web Tasarım ve Kodlama konusunda ihtiyaç duyabileceğiniz her konuda firmamız ile irtibat kurabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Leave a comment