Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web Tasarımı, bir web sayfasında düzen, renk, grafik, harf karakterleri ve içeriği uygun ve iç açıcı bir şekilde yerleştirilmesi demektir. Etkili bir web sayfası yapmakta yaratıcılığın büyük bir değeri vardır. Tecrübe de en az yaratıcılık kadar önemlidir. Zira belli kurallar göz ardı edilerek yapılacak bir web tasarımı istenen amaca ulaşamaz. Bir web tasarımında ilk yapılacak iş, kullanıcılara verilecek mesajın ne olduğunu belirlemektir. Verilecek mesaj belirlendikten sonra, web tasarımı geliştirilir. İç açıcı bir şekilde yerleştirilmiş, uygun grafikler ve renklerle bezenmiş bir web sitesi, okuyucuların ilgisini çeker. Bundan sonra yapılacak iş, akıcı bir dille verilmek istenen mesajın okuyucuya geçirilmesidir. Metinler, okundukça ilgi e merakı arttıracak şekilde maharetle düzenlenmelidir.

Web kullanıcıları istedikleri bilgiye ulaşmak için çoğunlukla arama motorlarını kullanır. Web tarayıcıların algılayabildiği harf karakteri seçimi, web tasarımında bazen atlanan, ama çok önemli bir detaydır. İlgi çekmek için çok az bilinen harf karakterlerinin seçilmesi, metinlerin tarayıcılar tarafından yakalanmasını ve okuyucunun sayfaya yönlendirilmesini engelleyebilir. Metin içerisinde anahtar kelimelerin yeterli sıklık ve uygunlukta yerleştirilmesi, arama sonuç sayfalarında sitenin üst sıralarda yer almasını sağlar ve siteye ulaşım şansı ve sayısını arttırır.

Bütün bunlar bugün en küçüğünden en büyüğüne tüm web tasarım firmaları tarafından bilinir. Ancak, bilmekle yapmak, yapabilmek arasında fark vardır. Kimi web tasarımcılar bu özellikleri öyle bir maharetle kullanır ki, site son derece başarılı olur. Bu noktada yaratıcı fikirlere sahip, tecrübeli ve uzman bir web tasarımı ekibi devreye girer.

Firmamız, uzman kadrosuyla, global teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek en güvenli, en ulaşılabilir, en çok okunur ve en sık kullanılır siteler yaratacak şekilde web tasarımı hizmetini yerine getirmektedir. İşinizi kurarken ya da yeni bir hamle yapacağınız zaman uzmanlığımızdan ve birikimimizden faydalanabilirsiniz. Buna ilave olarak, mevcut web tasarımınızı da tecrübeli ve işinin ehli uzmanlarımızca değerlendirip, sizlere geliştirme önerilerinde bulunabiliriz. Biz, kendi yaratacağımız ve her şeyiyle kefil olacağımız web sitelerini oluşturduktan sonra dahi, sürekli gözlem altında tutarak, rakiplerin neler yaptığını izleyerek siteyi ve web tasarımını sürekli geliştirme özelliğine sahip bir ekibiz. Ulaştığımız seviye ne olursa olsun, daima daha iyisinin bulunabileceği fikriyle hareket ediyoruz…

Leave a comment