Sosyal Medya Firması

Sosyal Medya Firması

Sosyal Medya Firması

Sosyal medya firması markaların hedef kitlelerine doğrudan temas edebilmeleri etkileri analitik verilerle ölçümlenebilmektedir. İç görüden uzak bir analiz yöntemiyle yürütülmektedir. Uzun yıllardır sektörde kıyasıya bir rekabet bulunmaktadır.

Sosyal medya firmalarının içeriklerinin yazılı, görsel işitsel gibi her türlü içeriği sürekli güncel tutulmalı ve bunların özgün olmasına özen gösterilmelidir. Bunlar mümkün olduğunca alanında uzman kişiler tarafından oluşturulmalıdır. Firmalar uzun yıllardır doğrudan iletişim ve pazarlama kanalı olarak işlev görmektedir. Bu nedenle kullanıcılar arama motorları üzerinde aradıkları her türlü şeye rahatça ulaşabilmeli ve aradıkları konularda doğru ve faydalı bilgi ulaşabilmelidir.

Sosyal Medya Firmasında Bulunması Gereken Özellikler

  • Çift yönlü iletişim
  • Dijitalin verdiği olanaklarla ölçülebiliyor olması
  • Sosyal medyanın iç görüden uzak ve doğru analiz ediliyor olması
  • Marka bilinirliği, marka imajı
  • İtibar ve sadakat yönetimi gibi algısal kazanımlarının olması gerekmektedir

Sosyal medya firmaları son yıllarda standart tekdüze medya iletişimi yerine markalara özel sosyal medya hizmetleri vermektedir. Yazıların okunması ve kolay algılanabilmesi için alanında uzman kişiler tarafından yazılmalıdır.

Sosyal medya ajansları ;Medya yönetimi,sosyal medya iletişim stratejisi kurgulama,dönemsel kampanyalar düzenleme,yaratıcı içerik üretme,raporlama ve sosyal medya analizi ile tam bir medya özelliğine sahip olmalıdır.

Sosyal Medya Firmalarında Sunulan Hizmetler

Sosyal medya denetimi: Markaların hedef kitlelerine doğrudan temas edebilen, etkileri analitik verilerle ölçebildikleri için kısa vadeli iletişim stratejileriyle pazarlama hamlelerini yaptıkları için dijital hizmetlerin başında yer almakta ve ölçümlenebilmektedir.

Markaya özel sosyal medya hizmeti : Standart ve tekdüze medya iletişimi yerine uzun yıllar akıllarda yer eden başarı hikayeleri yaratmakta ve sadece dijitalde değil geleneksel medyada da büyük yankılar uyandırmaktadır.

Dijital dönüşüm:İçeriğin kalitesi,başarısı,iş sayfasının satış performansları ,marka sadakati ölçiümlenebilmektedir.

Sosyal medya firmalarında da dijital dönüşüm hizmetleri ile ölç,analiz et,optimize et ve raporla gibi dört temel fonksiyonu vardır.

Sosyal medya firmalarında pazarlama teknolojileri: Kullanıcı deneyimli odaklı tasarımlardır. Geliştirme sürecinde iyi tasarlanmış bir marka kişiye özel tasarlanmaktadır.Yapay zeka ile desteklenerek insan yükünü azaltmayı hedeflemektedir.

Sosyal medya firmalarında kes kopyala yapıştır yerine kullanıcı deneyiminden faydalanırken marka yolculuğunun her aşamasında özgün cümlelerle yapılan bütün işlevlerin altyapıya entegrasyonu ile rakiplerinden ayrılmaktadır.

Leave a comment