Sosyal Medya Ajansı

Sosyal Medya Ajansı

Sosyal Medya Ajansı

Sosyal medya ajansı markaların hedef kitlelerine doğrudan temas edebilmeleri etkileri analitik verilerle ölçümlenebilmektedir.İç görüden uzak bir analiz yöntemiyle yürütülmektedir.Uzun yıllardır sektörde kıyasıya bir rekabet bulunmaktadır.

Sosyal medya ajansının yazılı, görsel işitsel gibi her türlü içeriği sürekli güncel tutulmalı ve bunların özgün olmasına özen gösterilmelidir.Bunlar mümkün olduğunca alanında uzman kişiler tarafından oluşturulmalıdır.

Sosyal medya ajansı uzun zamandır markaların vitrini olmaktan çıkıp doğrudan iletişim ve pazarlama kanalı olarak işlev görmektedir. Bu nedenle kullanıcılar arama motorları üzerinde aradıkları her türlü şeye rahatça ulaşabilmeli ve aradıkları konularda doğru ve faydalı bilgi almalıdırlar.

Sosyal medya ajansında bulunması gerekenler

  • Çift yönlü iletişim
  • Dijitalin verdiği olanaklarla ölçülebiliyor olması
  • Sosyal medyanın iç görüden uzak olması
  • İç görüden uzak bir analiz ile yürütülebilir olması
  • Marka bilinirliği
  • Marka imajı
  • İtibar ve sadakat yönetimi gibi algısal kazanımlarının olması gerekmektedir

Sosyal medya ajansında son yıllarda standart tekdüze medya iletişimi yerine markalara özel sosyal medya hizmetleri vermektedir. Yazıların okunması ve kolay algılanabilmesi için alanında uzman kişiler tarafından yazılmalıdır.

Sosyal medya ajansları ;Medya yönetimi,sosyal medya iletişim stratejisi kurgulama,dönemsel kampanyalar düzenleme,yaratıcı içerik üretme,raporlama ve sosyal medya analizi ile tam bir medya özelliğine sahip olmalıdır.

Sosyal Medya Ajanslarında Sunulan Hizmetler

Sosyal medya denetimi: Markaların hedef kitlelerine doğrudan temas edebilen, etkileri analitik verilerle ölçebildikleri için kısa vadeli iletişim stratejileriyle pazarlama hamlelerini yaptıkları için dijital hizmetlerin başında yer almaktadır.

Markaya özel sosyal medya hizmeti : Standart ve tekdüze medya iletişimi yerine uzun yıllar akıllarda yer eden başarı hikayeleri yaratmakta ve sadece dijitalde değil geleneksel medyada da büyük yankılar uyandırmaktadır.

Dijital dönüşüm:İçeriğin kalitesi,başarısı,iş sayfasının satış performansları ,marka sadakati ölçiümlenebilmektedir.

Sosyal medya ajansında da dijital dönüşüm hizmetleri ile ölç,analiz et,optimize et ve raporla gibi dört temel fonksiyonu vardır.

Sosyal medya ajansında pazarlama teknolojileri: Kullanıcı deneyimli odaklı tasarımlardır. Geliştirme sürecinde iyi tasarlanmış bir marka kişiye özel tasarlanmaktadır.Yapay zeka ile desteklenerek insan yükünü azaltmayı hedeflemektedir.

Sosyal medya ajansında kullanıcı deneyiminden faydalanırken marka yolculuğunun her aşamasında yapılan işlevlerin altyapıya entegrasyonu ile rakiplerinden ayrılmaktadır.

Leave a comment