MSSQL Nedir?

MSSQL Nedir?

MSSQL Nedir?

Web adreslerinin ve internet dünyasının temelini oluşturan veri tabanları karşımıza birçok farklı türler de çıkmaktadır. Son yıllar da adını sıklıkla duyduğumuz ve birçok insanın da ne olduğunu bilmediği Mssql nedir ve ne işe yara sorusu da aslında bu veri tabanı türleri ile alakalı olmaktadır. Mssql veri tabanı türlerinden biri olmakta ve üreten ve geliştiren, internete birçok hizmette bulunan Microsoft firması olmaktadır. Yani bu kavram kişilerin ihtiyaç duyduğu veri tabanı ihtiyacını karşılayan önemli bir sistemi ifade etmektedir. Bu sistem ücretsiz olarak edinilebilen bir sistem olmakta ancak kurulum ve kullanım aşamasında ekstra olarak bir programdan yardım alınması gerekmektedir. Bu program SQL olarak ifade edilen bir program olmakta ve Mssql veri tabanı için muhakkak gerekli olan bir program olmaktadır.
Daha önceleri veri tabanı olarak Access kullananların bu konuda kafası karışabilir ve iki veri tabanı sistemi arasında ne fark olduğunu düşünebilirler. Öncelikle şunu söyleyebilir ki daha önce Access veri tabanını kullanan biri için Mssql biraz yetersiz kalabilir ve işinin görülmesi konusunda sorun yaşayabilirler. Ayrıca iki veri tabanı arasında ki en önemli fark, Access direkt olarak bir veri tabanı iken, Mssql ancak ve ancak bir sunucu yardımı ile veri tabanı olabilmektedir. Mssql nedir sorusuna verilebilecek en iyi cevap da aslında bu, yani bir sunucu yardımı ile veri tabanı olabilen kısmi veri tabanıdır.

MSSQL Ne İşe Yarar?

Bu sorunun cevabı aslında Mssql nedir sorusunun cevabında olmaktadır. Yani Mssql bir veri tabanıdır ve diğer veri tabanı türleri ile aynı görevleri üstlenmektedir. Yani kısacası son derece önemli bir uygulama olmaktadır. Özellikle bir web adresi yöneten kişiler için tüm verilerinin bir arada toplanabilmesi ve tekrar veri talimatlarında kullanılmaktadır. Daha anlaşılır bir şekilde açıklayacak olursak bir web adresine sürekli olarak veri girişi yapıyorsanız bunu yaparken kullandığınız temel bilgileri her seferinde tekrar tekrar girmenize gerek kalmadan kolaylıkla yapmanızı sağlayacaktır. Yani işinizi oldukça kolaylaştıran bir şey olmakta ve mutlaka kullanılması gerekmektedir.

Leave a comment