İçerik Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ana Sayfa
  • İçerik Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
İçerik Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçerik Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçerik yönetiminde dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında içerik yönetim sistemi seçimi gelmektedir. Bu seçim kesinlikle dijital ortama geçirmek istediğiniz fikirle alakalıdır. Seçim yapmadan önce, içerik yönetim sistemine yönelik ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz sistemin basit, kolay ve kullanıcı dostu olması sizin avantajınızadır. Kurulumu kolay bir sistem seçmeniz başlangıç için size yardımcı olacaktır. Kurulumu yapılıp yayınlandıktan sonra web sitesi içerik yönetim sistemleri arasında geçiş yapmak mümkün olsa da çoğunlukla sıkıntılı bir süreçtir. Popüler ve projenizin yapısına uygun bir seçim yapmak, sizi zaman ve maliyetten tasarruf ettirecektir.

İçerik Yönetimi İçin İp Uçları

Sosyal medya çok büyük bir pazarlama aracıdır. Bu nedenle herkes tarafından tercih edilmekte ve bu yoğun ilgi dijital pazarlama sektörünü olumlu yönde etkilemektedir. Fakat bu ortamda fark edilmeniz, dikkat çekmeniz yoğunluk sebebiyle çok zordur. Bu nedenle etkili ve yaratıcı içerikler sunmanız gerekmektedir. Peki, bu etkili içerikler nasıl hazırlanır? İçerik yönetiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İçeriklerinizi oluştururken fotoğraflar kullanmanız gerekmektedir. Fotoğraflı sosyal medya içerikleri, fotoğrafsızlara oranla %70 daha fazla etki yaratmaktadır. Ve bu fotoğraflar dikkat çekici olmalıdır. Bu fotoğrafları doğru zamanda yayınlamak ta başka bir etkendir. Doğru zaman hedef kitlenizin nelerden hoşlandığı ve genel olarak hangi saatlerde aktif olduğuyla alakalıdır. Düzenli video ve gif paylaşımı önemlidir. Birden fazla sosyal ağda hesabınız varsa ki bu yöntemi ticari amaçla kullanıyorsanız olmasını öneriyoruz, bu hesapların hepsini tek bir merkezden yönetebilirsiniz. Sürekli reklam yapmak, bazı durumlarda itici olabilir.

Sosyal medyada insanların vakit geçirmesinin temel amacı keyif almaktır. Sürekli reklam içeren postlar almak, rahatsız olmalarına ve sizi takip etmekten vazgeçmelerine neden olabilir. Müşterilerinize ya da hedef kitlenize anlatmak istediklerinizi sade ve akılda kalıcı şekilde söylemelisiniz. Oluşturduğunuz içeriklere link eklemek, geri dönüş alabilmek açısından önemlidir. Bu linklerin tıklanma oranı, geri dönüşleri analiz etmenize imkân tanımaktadır. İçeriklerinizi ulaşılabilir kılmak, hedef kitlenize ulaşmak, erişimi artırmak ve dikkat çekmek için hashtag kullanımı son derece önemlidir. Tanıtımlı içerikler her zaman daha dikkat çekicidir. Paylaşacağınız içerikler için demografik özelliklerine göre belirlenmiş bir hedef kitle oluşturabilirsiniz. Bunlara ek olarak paragrafların kısa ve öz olması, sola hizalanmış paragrafların kullanılması, anlamsız ve boş içerik yazmaktan kaçınılması, imla kurallarına uyulması, içeriklerin açık ve anlaşılır olması da içerik yönetiminde dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

Leave a comment