İçerik Yönetimi Sistemleri

İçerik Yönetimi Sistemleri

İçerik Yönetimi Sistemleri

İçerik yönetimi sistemleri , web sitesi olmayan ya da site düzenleme ve yayınlama bilgisi bulunmayan satıcı, marka veya şirketlerin basit v kolay kullanımı olan bir web sitesini kullanıcılara sunması için yardımcı olan sitemleri belirtmektedir. Gün geçtikçe gelişen sistemler e-ticaret, blog ve haber sitesi gibi bir çok alanda sık olarak tercih edilmektedir.

İçerik Yönetim Sistemlerinin Beraberinde Getirdiği Faydalar Nelerdir?

İçerik yönetimi sistemleri , hem basit bir site kullanıcısı için hem de gelişmiş bir web sayfası oluşturan için büyük ve önemli avantajlar sağlamaktadır. Maddi ve manevi olarak sağladığı kazançlar sıralanması gerekir ise şu maddeler ortaya çıkmaktadır;

  • Teknik bilgiye ihtiyaç duyulmaz, kolay yapılışı ve kullanımı olduğundan dolayı, hem site yöneticisi hem de kullanıcılar için basit bir kullanım imkânı sunmaktadır.
  • Çok fazla tema çeşitliliği, kullanılan web sitesine özgü, yaptığı işi ve sağladığı faydaları anlatan bir görsel tema oluşturulmaktadır.
  • Eklentilerin fazlalığı, web sitesinin hızlı ve sağlıklı bir şekilde çalışması, ihtiyaçlara yerinde ve zamanında cevap vermesi için çok sayıda eklenti ile çalışmaktadır.
  • Dokümantasyon çeşitler, birden fazla kişinin sorunlarını dile getirdiği, hızlı çözümler bulduğu forum sayfaları oluşturulmaktadır.
  • Responsive tasarım oluşturması, içerik yönetimi sistemleri sayesinde, eskiden tek bir internet bağlantısı üzerinde web sayfasına ulaşma imkânı yerine tablet, telefon, bilgisayar gibi bağlantılara açık hale gelmiştir.

Bu faydalar ile sorunsuz bir kullanıcı deneyimi ortaya çıkmaktadır.

İçerik Yönetimi Sistemleri Nelerdir?

İçerik yönetimi sistemleri , kullanıcıların isteği ve beklentilerine göre farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak herkes tarafından kabul görmüş sistemler şunlardır;

1. Wordprees

2. Joomla

3. Drupa

4. Opencart

5. Shopify

6. Pretashop

7. Magneto’ dur.

Bu tarz içerik yönetimi sistemleri, hem kullanıcı hem de sunucuların beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda daha kazançlı çıkmasını sağlamaktadır. Kullanıcılara aradığını rahat ve güvenilir olarak bulma imkânı sunarken, sunuculara ise her zaman tercih sırasında ilk olma ve bulunduğu alanda itibar kazanma imkânını vermektedir. sonuç olarak yönetim sistemleri kolay ve hızlı kullanım gibi manevi kazanımın haricinde kara geçirecek maddi kazanımlarda sunmaktadır.

Leave a comment