İçerik Yönetimi Firması

İçerik Yönetimi Firması

İçerik Yönetimi Firması

İçerik yönetimi firması, her geçen gün kullanım artan internetin daha fazla kitleye seslenmesi ve ihtiyaçlarına cevap vermesi için, kolay erişim ile hizmet vermektedir. Araştırmalar konusunda faydalı bilgiler ile içerikleri doldurmak, düzenlemek, gelişen olaylara göre güncellemek, yönetmek içerik yönetimi faaliyeti arasında yer almaktadır. Markaların ve sitelerin tercih edilmesi etkili içerik yönetimi biçimine bağlı olarak değişim göstermektedir.

İçerik Yönetimi Neler Getirir?

İçerik yönetimi firması tercih edilmemesi durumunda firmalar web siteleri içerisindeki, ürün, hizmet, personel, kalite ve vizyon bilgilerinin kendileri güncellemesi gerekmektedir. Böyle durumlarda kullanılan dil, gerçekleştirilen hitap kullanıcılar tarafından rahatsız edici görünebilir. Bu durum firmaların tirajın düşürmekle birlikte orta çaplı kriz anlamına gelmektedir. Bu nedenle içerik profesyonel ekip tarafından güncellenmelidir.

İçerik yönetimi firması sayesinde ortaya çıkarılan SEO uyumlu metinler yardımı ile markalar sürekli aranan listesine girmektedir. Sunacağı bilgilerin aydınlatma derecesi yüksek olduğundan müşteriler tarafından güvenli olarak görülecektir. Hangi sektörde olursa bulunduğu konumda en sık tercih edilenler arasında olacaktır. Böylece marka değeri artacak, kullanıcılar her konuda tatmin olacak, yeni müşteri hedeflerine ulaşılacak, kriz durumları daha kolay kontrol edilecektir. Ayrıca içerik yönetimi ile markalar kendilerine eşsiz bir imaj çizecektir.

İçerik Yönetimi İhtiyacı Ne Zaman Ortaya Çıkar?

İçerik yönetimi firması , ihtiyaçlarını karşılamak üzere hemen işlemlere başlar. Markalar içerik yönetimine, daha fazla insana hitap etmek, ürünleri hakkında bilgiler sunmak, değişen koşullar karşısında meydana gelen yenilikleri kullanıcılara iletmek, sorunları hızlı bir şekilde çözmek için başvurmaktadır. İçerik yönetimi sayesinde hem markalar hem de kullanıcılar güven içinde araştırılmalarını yerine getireceklerdir.

İçerik yönetimi firması , hem profesyonelliği hem de kullandığı dil bakımından akıcılık yaratarak kullanıcılara bilgileri anlaşılır şekilde sunmaktadır. Aradığını bulan müşterinin memnuniyeti yanı sıra mal ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren markaların memnuniyetini sağlamaktadır. Sunmuş oldukları ile her iki tarafı da kazançlı çıkarmakta, sorunları ön görerek ilk başından engellemektedir. İnternet sitesinin daha düzgün görünmesini sağlayarak herkesin aradığını kolayca bulmasına yardımcı olmakta, kesin bilgiler ile akıllarda meydana gelen soru işaretlerini ortadan kaldırmaktadır.

 

İçerik Yönetimi Sistemleri

 

İçerik yönetimi sistemleri , web sitesi olmayan ya da site düzenleme ve yayınlama bilgisi bulunmayan satıcı, marka veya şirketlerin basit v kolay kullanımı olan bir web sitesini kullanıcılara sunması için yardımcı olan sitemleri belirtmektedir. Gün geçtikçe gelişen sistemler e-ticaret, blog ve haber sitesi gibi bir çok alanda sık olarak tercih edilmektedir.

İçerik Yönetim Sistemlerinin Beraberinde Getirdiği Faydalar Nelerdir?

İçerik yönetimi sistemleri , hem basit bir site kullanıcısı için hem de gelişmiş bir web sayfası oluşturan için büyük ve önemli avantajlar sağlamaktadır. Maddi ve manevi olarak sağladığı kazançlar sıralanması gerekir ise şu maddeler ortaya çıkmaktadır;

 • Teknik bilgiye ihtiyaç duyulmaz, kolay yapılışı ve kullanımı olduğundan dolayı, hem site yöneticisi hem de kullanıcılar için basit bir kullanım imkânı sunmaktadır.
 • Çok fazla tema çeşitliliği, kullanılan web sitesine özgü, yaptığı işi ve sağladığı faydaları anlatan bir görsel tema oluşturulmaktadır.
 • Eklentilerin fazlalığı, web sitesinin hızlı ve sağlıklı bir şekilde çalışması, ihtiyaçlara yerinde ve zamanında cevap vermesi için çok sayıda eklenti ile çalışmaktadır.
 • Dokümantasyon çeşitler, birden fazla kişinin sorunlarını dile getirdiği, hızlı çözümler bulduğu forum sayfaları oluşturulmaktadır.
 • Responsive tasarım oluşturması, içerik yönetimi sistemleri sayesinde, eskiden tek bir internet bağlantısı üzerinde web sayfasına ulaşma imkânı yerine tablet, telefon, bilgisayar gibi bağlantılara açık hale gelmiştir.

Bu faydalar ile sorunsuz bir kullanıcı deneyimi ortaya çıkmaktadır.

İçerik Yönetimi Sistemleri Nelerdir?

İçerik yönetimi sistemleri , kullanıcıların isteği ve beklentilerine göre farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak herkes tarafından kabul görmüş sistemler şunlardır;

1. Wordprees

2. Joomla

3. Drupa

4. Opencart

5. Shopify

6. Pretashop

7. Magneto’ dur.

Bu tarz içerik yönetimi sistemleri, hem kullanıcı hem de sunucuların beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda daha kazançlı çıkmasını sağlamaktadır. Kullanıcılara aradığını rahat ve güvenilir olarak bulma imkânı sunarken, sunuculara ise her zaman tercih sırasında ilk olma ve bulunduğu alanda itibar kazanma imkânını vermektedir. sonuç olarak yönetim sistemleri kolay ve hızlı kullanım gibi manevi kazanımın haricinde kara geçirecek maddi kazanımlarda sunmaktadır.

Web Sitesi İçerik Yönetimi

Web sitesi içerik yönetimi , kurulumu yapılmış olan web sitesinin veya sayfasının gerekli içerikler ile donatılması, sürekli olarak güncellenen değerlerin girilmesidir. Site içerisinde yer alan yazı, imaj, fotoğraf, video vb. içeriklerin sürekli kontrol edilerek kullanıcı için kolay ulaşımını sağlayıp, anlaşılır halde sunulmaktadır. Güncel olan web site arama motorlarında ilk sırada yer alarak hem daha fazla kullanıcıya ulaşmakta hem de markaların prestijini artırmaktadır.

Web Sitesi İçerik Yönetimi Sayesinde

Web içerik yönetimi, beklentileri her zaman karşılayarak, kullanıcı ve markaları memnun etme amacı ile yapılmaktadır. Bu doğrultuda içerik yönetimi;

 • Çeşitli ara yüz imkanı sunarak site yönetimi çok basit hale getirmektedir. Teknik bilgisi olamayan kişilerin bir rahat kullanacağı bir sistem hazırlanmaktadır.
 • İçerik kısımları ile ara yüz bölmeleri birbirinden ayrılarak kullanıcılar kolaylık sağlamaktadır.
 • Site üzerinden belge edinilmesi için hangi şablonun kullanılacağı belirtilmesi, isteğe uygun doküman çıkartılması sağlanmaktadır.
 • Site üzerinde güvenli bir yayın ortamı oluşturmaktadır.
 • Site içerisinde aramalar kolaylaşarak, istenen bilgi ve belgeye hızlı şekilde erişilme imkanı sunmaktadır.
 • Site içi değişikliklerin gösterildiği bir site haritası sunulmaktadır.
 • Web içerik yönetimi ile yeni güncel bilgi ve sayfaların oluşturulması, yeni sayfaların eklenmesi ve site ağacı oluşturulup kolay erişim sağlanması konusunun yerine getirmektedir.

Kimler Web İçerik Yönetimi Yapar?

Web içerik yönetimi, başlangıçta çok kolay gibi görünen işlemleri kapsadığından herkesin yapabileceği bir işlem gibi gözükmektedir. Ancak yönetim konusunda yapılacak herhangi bir hatanın hem marka prestiji hem de maliyeti açısından büyük zararlar doğurması söz konusudur. Bu nedenle içerik yönetimi kesinlikle alanında uzman kişi veya kişilerce yapılmalıdır. Böylece web sitesi üzerinden beklenen başarı elde edilmiş olmaktadır.

Web içerik yönetimi profesyonel ekip tarafından yapıldığı takdirde hem sunucuların kullanımı ve yönlendirmesi hem de kullanıcıların aradığını bulması kolaylaşmakta, herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duyulmamaktadır. Düzenleme ve güncellemeler sürekli kontrol edilip yapıldığından sunulan bilgi ve belgelere tamamı ile gerçeği yansıtıcı olmaktadır. Arama motorlarında ilk sırada yerini alarak daha fazla kitleye ulaşıp sürekli ziyaretçi kabul eden site ortaya çıkmaktadır.

Leave a comment