Günde Kaç İçerik Üretilmeli

Günde Kaç İçerik Üretilmeli

Günde Kaç İçerik Üretilmeli

Günde kaç içerik üretmeli sorusu hangi sektörde faaliyet gösterdiğinizle doğru orantılıdır. Dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip sosyal medya hesaplarınız için doğru ve ilgi çekici içerikler üreterek markanızın temel amaçlarına daha kolay ulaşabilirsiniz. Facebook, İnstagram, Twitter gibi dünya devi sosyal medya hesapları size doğru strateji uygulanırsa büyük bir pazar sunmaktadır. Bir gün içerisinde milyonların önünden geçebileceği bir cadde dünya üzerinde yok. Sosyal medya araçlarında, içeriklerinizle doğru bir vitrin hazırlayabilirseniz size milyonların etkileşim sağlayabileceği bir sanal cadde sunulur. Peki bu sanal caddede var olabilmek için günde kaç içerik üremeliyiz, içeriklerimiz de nelere dikkat etmeliyiz?Bu sorularınıza sektörel tecrübelerimizle cevap vereceğiz. Bu soruya kesin bir rakam belirtmek doğru değil. Yani size her gün mutlaka 3 içerik üretip paylaşmanız gerek bu etkileşiminizi kesin artıracaktır diyemeyiz. Çünkü her marka sosyal medya pazarlamasını çok farklı algılayabiliyor. Öte yandan sosyal medya iletişiminin merkezinde içerik paylaşımı olduğu için her içeriğin paylaşım ve etkileşim biçimi farklı olabiliyor. Öncelikle markanızın sosyal medyadan ne beklediğini belirlemek gerek. Örneğin; bir kadın giyim firmasının sosyal medyalarını yönetiyorsanız ve amaç ürün tanıtımı yapmak, tanıtımı satışa çevirmek ise, takipçilerini sıkmayacak içerikler ile elinizdeki ürünleri bir ayın gün sayısına bölerek tanıtabilirsiniz. Dijital pazarlamanın her evresinde olduğu gibi firmanızın günde kaç içerik üretmesinin daha büyük etkileşim getireceğini siz test ve analiz yaparak bulmalısınız. Bu cümlede şunu demek istiyoruz bir gün 2 bir gün 3 içerik paylaşın. Hangi gün firmanız daha çok etkileşim yada daha çok sipariş aldıysa ona göre bir rakam belirleyebilirsiniz. İçeriklerinizi planlarken özel günleri atlamayı lütfen unutmayın.

Kendi Tecrübelerimize Göre İçerik Sayısı

Facebook
Dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan platformu Facebook’ta günlük ortalama 2 kez paylaşımda bulunmak sizin etkileşim alma oranınızı artıracaktır.

Twitter
Daha çok okumaya yönlendiren Twitter’da yapılan analizler sonucunda aynı gün içinde 3. paylaşımdan sonra etkileşim çok hızlı düşüyor. Bunun ışığında günde maksimum 3 hatta 2 paylaşım yapmanın uygun olacağınız düşünüyoruz.

Instagram
Sosyal medya ağlarına göre daha yeni ve daha yüksek etkileşim oranına sahip olan İnstagram’da fazla içerik paylaşımı markalar için negatif etki yaratmayacaktır ancak yine de günde 2-3 kez paylaşımda bulunmanın en ideali olduğunu düşünüyoruz.

Bütün sosyal medya araçlarında içerik tasarımları ve yönetimleri için kadromuzla iletişime geçiniz.

Leave a comment