Filezilla Programı Nasıl Kullanılır?

Filezilla Programı Nasıl Kullanılır?

Filezilla Programı Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınız da bulunan verilerin depolanması için genel de kiraladığınız host birimleri son derece yararlı olmakta ve önemli bir görevi üstlenmektedir. Bilgisayarlar ile bu host birimleri arasında ki veri alış verişinin gerçekleşmesini sağlayan araçlara da FTP adı verilmektedir. Bu amaç ile kullanılabilen birçok FTP aracı bulunmakta ve bu araçlar arasında en yaygın olarak kullanılanı da Filezilla programı olmaktadır. Yani Filezilla programı hosting birimlerine bilgisayarınızdan veri aktarmanızı sağlayan bir FTP programlardan biri olmaktadır. Filezilla programı nasıl kullanılır bu konuda biraz bilgi verecek olursak. Öncelikle programın kullanılabilmesi için internet üzerinden indirilmesi ve kullanılacak olan bilgisayarda kurulumunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Filezilla programı nasıl kullanılır sorusundan önce nasıl indirilir ve bilgisayarda nasıl kurulum işlemi gerçekleştirilir bunun cevabını vermeye çalışacağız. Programı indirmeden önce bilmeniz gereken en önemli nokta programı doğru web adresinden indirmeniz gerektiğidir. Aksi halde bilgisayarınıza virüs bulaşmasına ve kötü amaçlı yazılımlar tarafından işgal edilmenize ortam sağlanacaktır. Programı indirebileceğiniz en doğru adres programın ana sunucu web adresi olmaktadır. Doğru adresten programı indirdikten sonra bilgisayarınıza programı kurmanız gerekmektedir. Kurduğunuz programa daha önce kiralama işlemi yaptığınız host birimlerince verilen FTP bilgilerinin girilerek gerekli eşleştirmelerin yapılması sağlanmaktadır. Program, bilgisayar ve hosting bağlantıları kurulduktan sonra rahatlıkla dosya gönderim işlemleri yapılabilmektedir.

Filezilla Programı İle Dosya Gönderimi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar ile hosting arasında önemli bir bağlantı olan ve verilerin aktarılmasında kullanılan Filezilla programı indirilerek kurulumu yapıldıktan sonra artık bilgisayardan hostinge dosya gönderimi son derece kolay olmaktadır. Bu işlem klasik olarak hepimizin bildiği ve kullandığı sürükle bırak yöntemi ile sağlanmaktadır. Filezilla programı nasıl kullanılır ve nasıl bu dosyalar hostinge gönderilir sorusunun cevabı son derece basit olmaktadır. Yani hostinge göndermek istediğiniz dosyaların bilgisayardan seçilerek programa sürüklenip gerekli klasöre atılması ve zaten hosting ile bağlantılı olan programla da gerekli transfer işleminin yapılması sağlanmaktadır. Bu işlerden çok fazla anlamayan insanların bile aslında rahatlıkla yapabileceği birkaç basit işlem bu işin yapılmasını sağlamaktadır. Bunun için sadece biraz dikkatli olunması ve gerekli araştırmaların yapılması yeterli olacaktır.

Leave a comment