E-Ticarette Seo Nasıl Yapılır?

E-Ticarette Seo Nasıl Yapılır?

E-Ticarette Seo Nasıl Yapılır?

Son yıllarda adına sıkça rastladığımız ama detaylarını herkesin tam olarak bilmediği seo çalışması; dijital bir pazarlama stratejisinin adıdır. E-ticaret sitesinde seo nasıl yapılır şimdi bunun detaylarını sizlerle paylaşalım.
Bir e-ticaret siteniz veya web sayfanız varsa öncelikle müşterilerin size ulaşabilmesi için arama motorlarında sizi yakalamaları gerekmektedir. Yaptığınız iş veya verdiğiniz hizmetlerin de ön plana çıkabilmesi için seo çalışmalarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Arama motorunda ilk sayfada yer almanın iki türlü seçeneği vardır. Ya sürekli reklam ücreti ödeyerek bunu sağlayabilirsiniz yada organik olarak bazı anahtar kelimeleri destekleyerek bunu başarabilirsiniz. Her ay düzenli olarak reklam ücreti ödemenin oldukça maliyetli bir iş olduğunu düşünürsek en uygun olan yöntem organik olarak büyümek yani seo çalışmanızı yaptırmaktır. Seo çalışmasını sizin reklamınızın ve tanıtımızın yapılması işlemi olarak ta algılayabilirsiniz. E-ticaret sitesinde seo nasıl yapılır sorusunun önemi burada yatmaktadır.

Seo çalışması sizin müşterilerinize sunduğunuz ürün veya hizmetlerin detaylarında yatan gizli kelimelerdir. Örneğin İstanbul’da bir giyim mağazasının sahibisiniz veya bununla ilgili bir e-ticaret siteniz var. Müşterilerin arama motoruna “bayan elbisesi” yazdığında sizin sitenizin çıkmasını istiyorsunuz o zaman “bayan elbisesi” kelimesini kullanarak makale yazımı, tanıtımının yapılması gerekmektedir. Hatta “kırmızı bayan elbisesi”, “askılı bayan elbisesi”, “uzun bayan elbisesi”, “uygun bayan elbisesi”, “kışlık bayan elbisesi” vs.. gibi örneklerini çok fazla arttırabileceğimiz onlarca kelimenin seo çalışması yapılması gerekmektedir. Ve müşterilerinizin, arama motorlarında (sunduğunuz ürünler ile ilgili)aradığı kelime kriterlerinin belirlenip bu kelimeler üzerinde çalışma yapılması sonucu organik olarak hızlı bir şekilde ilk sayfalardaki yerinizi alacaksınız. Böylece çok daha fazla müşteri sayısına ulaşacak ve çok daha fazla kazanç elde edeceksiniz.


E-ticaret sitesinde seo nasıl yapılır
 ve avantajları nelerdir sorusunun cevaplarını saymakla bitmez. Çünkü seo çalışması sonucunda markanızın bilinirliği ve kalitesindeki artışa siz de tanık olacaksınız. Bunun dışında seo çalışması geri dönüşümü en hızlı, en yüksek, ve en karlı bir tanıtım aracıdır. Müşterilerinize direkt olarak doğrudan ulaşmanızı sağlamaktadır. Reklam maliyetlerinizi çok büyük oranda düşürmektedir. E-ticaret siteniz için seo çalışması konusunda daha fazla bilgi almak için mutlaka bize ulaşın. Size hızlı ve garantili çözüm yollarımızı sunalım.

Leave a comment