Cloud Hosting Nedir?

Cloud Hosting Nedir?

Cloud Hosting Nedir?

İnternetin hayatımıza girmesi beraberinde birçok yeni kavramı da beraberinde getirmiş ve bu bir anlamda son derece kafa karıştırıcı olmuştur. Özellikle internet dünyası ile yeni yeni tanışan ve yeni alışmaya çalışan insanlar için bu durum çok daha zorlayı olmaktadır. Cloud hosting nedir sorusu da insanların kafasını karıştırmakta ve merak ettiği sorulardan olmaktadır. Cloud hosting Türkçe anlam olarak bulut barındırma anlamına gelmekte ve genel olarak birden fazla verinin bir arada depolanabilmesini sağlayan bir sistem olmaktadır. Yani dünya genelinde birbirleri ile alakasız yüzlerce farklı sunucunun aynı merkezde toplanabilmesi ve depolanabilmesi olanağını sağlamaktadır. İnternet dünyasında yeni olanlar için daha basit bir şekilde ifade etmemiz gerekiyorsa bugün ülkemizde yer alan internet ağlarından bizlere kilometrelerce uzaklıkta olan Amerika kıtasında ki bir web adresine rahatlıkla erişim yapabilmesini sağlayan sistem olmaktadır.
Bu cloud hosting sayesinde kısacası insanlar bu kadar uzun mesafelere rağmen rahatlıkla son derece kısa sürede ve etkili bir şekilde istedikleri ülke ve kıtalarda ki web adreslerine erişilebilmesi sağlanmaktadır. Cloud hosting nedir sorusunun cevabını verdikten sonra daha doğrusu önemini açıkladıktan sonra kafanızı karıştıran konunun çözülmüş olması gerekmektedir. Bu konu daha doğrusu sunuculara sağlanan bu hizmet son derece önemlidir ve zaten birçok önemli şirket bu konuda sunuculara destek vermektedir. Yani bu konu küresel ortamda önemli bir iş kolu olmakta ve büyük öneme sahip olmaktadır.

Cloud Hostingin Diğer Hosting Birimlerinden Farkı

Cloud hostingin yaptığı işi yapan birçok hosting seçeneği bulunmakta ve insanlara hizmet sağlamaktadır. Ancak hiçbiri cloud hosting kadar ilgi çekici ve popüler olamamakta ve insanlar tarafından bu kadar tercih edilmemektedir. Cloud hosting nedir sorusunun cevabı her ne kadar konunun önemini ortaya koysa da diğer hostingler ile arasındaki farklar bundan daha fazlası olmaktadır. Öncelikle cloud hosting web adreslerinin en çok ihtiyaç duyduğu konu olan yük dengesi özelliğine sahip olmaktadır. Bunun ne olduğunu bilmeyenler için, şöyle ki bu özellik sayesinde bir web adresi başladığı konumdan daha ileriye gittiğinde ve daha fazla gelişmeye başladığında daha yüksek barınma birimine ihtiyaç duymaktadır. Bu durumlarda da cloud hosting kişilere daha fazla barınma birimi imkanı sunmaktadır.

Leave a comment