C Class IP Nedir?

C Class IP Nedir?

C Class IP Nedir?

İnternet ağlarının temelini oluşturan IP adresleri bilindiği üzere rakamlardan oluşur ve çoğumuz da bu rakamların nasıl oluştuğunu ne ifade ettiğini bilmemekteyiz. Hatta birçok insan o rakamların gelişigüzel bir şekilde oluştuğunu düşünmekte ve aslında o rakamların oluşmasında belli bir mantığın olduğunu bilmemektedir. Öncelikle IP adresleri konusunda bilinmesi gereken en önemli nokta bu adreslerin farklı 5 ayrı sınıfının olduğu ve her birinin farklı amaçlar ile kullanıldı olmaktadır. Bu sınıflardan biri olan C class IP nedir konusundan bahsedeceğiz ve birçok insanın kafasını karıştıran bu IP adreslerinin sınıfları arasında ki farklardan bahsedeceğiz.
Öncelikle IP adresleri arasında ki sınıf farklılıkları fiyatları konusunda da bazı farklılıkların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu sınıflardan maddi olarak en değerli olan IP adres sınıfı A ve B sınıfı olan IP adresleri olmaktadır. Bu adreslerin neden daha yüksek fiyatlı olduğu sorusunun cevabına gelecek olursak. Öncelikle arama motorların da üst sıralarda yer alınabilmesini sağlayan en önemli etkenlerden biri bu sahip olduğunuz IP adresinizin sınıfı olmaktadır. A ve B sınıf IP adresleri google arama motorlarında üst sıralarda yer aldığından ücreti çok daha yüksek olmaktadır. A ve B sınıfından sonra gelen C class IP nedir sorusunu yanıtlayarak neden tercih edilmesi gerektiğini açıklayacağız.

C Class IP Neden Tercih Edilmelidir?

C Class IP adresi A ve B sınıfına göre uygun olmak ile birlikte D ve E sınıfına göre de daha yüksek ücretli olmaktadır. Böyle düşünüldüğünde neden daha az ödemek varken daha yüksek ücretler ile IP adresi sahibi olalım diye düşünebilirsiniz. Bunun nedeni yani C class IP ağından yararlanmanızı gerektirecek konu arama motorlarında üst sıralar da yer almak ve internet dünyasında en etkin bir şekilde bulunmak içindir. C class IP nedir sorusu kısaca sizleri internet dünyasında önemli bir yer de tutacak ve arama motorlarında üst sıralara taşıyacak önemli bir ağ adresi olmaktadır. Özellikle kurumsal bir firma veya hizmet adresi için kullanılacak bir ağ satın alırken mutlaka tercih edilmesi gereken ağ türü olmaktadır.

Leave a comment