Backlink Nedir?

Backlink Nedir?

Backlink Nedir?

Bir web sitesinin kaliteli olabilmesi ve potansiyel ziyaretçileri çekebilmesi hayati derecede önemlidir. Web siteniz tasarım açısından ne kadar kusursuz olursa olsun, hedef kitlenize ulaşamadıysanız belirlediğiniz hedeflere ulaşamayabilirsiniz. İşte bu doğrultuda seo hizmetleri karşımıza çıkarak sitemizin arama motorlarında üst sıralarda olmasını sağlamaktadır. Backlink nedir? Seo hizmetlerine yardımcı olarak, bir web sitesine başka bir web sitesi tarafından verilen linke denir. Örnek ile açıklamak gerekirse, alışveriş üzerine bir siteniz olsun. Pazarlama ürünlerinizden bir tanesinin linkini başka bir web sitede paylaşılması durumu backlinktir.

Backlink sayesinde farklı sitelerden ziyaretçiler sizleri tercih edebilir, bu özelliği günümüzde sosyal medya organlarında görmekteyiz. Sayfaların genelde web siteleri bulunmaktadır, paylaşım yapıldığında link ile sizleri web sitesine yönlendirirler. İşte kusursuz bir şekilde ziyaretçi kazanma hizmetlerinden bir tanesidir, Backlink sayesinde potansiyel ziyaretçilerinize daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Backlink nedir? Web sitenizdeki içeriklerin başkaları tarafından fark edilme sürecidir, ancak dikkat etmeniz gereken husus kaliteli Backlink hizmeti olmalıdır. Bu alanda organik olmayan backlinkler web sitenizin spamlanmasına neden olabilir, sahte kullanıcıların web sitenize herhangi bir faydası olmadığı gibi bu açıdan sitenize zarar verebilir.

Backlink Nasıl Alınır?

Organik yollar ile Backlink almak basittir ancak bu alanda gelişmiş bir ağa sahip olmalısınız. Farklı alanlarda siteniz var ise kendi sitenizi Backlink seçeneği ile geliştirebilirsiniz. Backlink nedir? Sorusunun cevabını verdik şimdi ise nasıl alabileceğimiz hususunda duralım. Backlink almanın birçok yolu bulunmaktadır, bunlardan bazıları şunlardır;

  • Trafiği kaliteli olan bir web sitesinden   tanıtım yazısı alarak bu alanda daha çok ziyaretçi kazanabilirsiniz.
  • Hazır script siteler kurarak,  ana sitenizin linklerini paylaşarak ziyaretçileri sitenize yönlendirebilirsiniz.
  • Blog ya da forum sitelerine yorum yaparak bu alanda ziyaretçileri Backlink ile sitenize yönlendirebilirsiniz.
  • Bloggerler bu alanda inceleme yazısı yazabilir, web sitenizin incelenmesi ve linkinin paylaşılması durumunda fazlaca ziyaretçi ile karşılaşabilirsiniz.

Backlink alırken korsan sitelere kesinlikle inanmayınız, bu alanda sizlere hizmet sunabileceğini söyleyen birçok firma olacaktır ancak sadece sahte kullanıcılar ile belli bir trafik oluştururlar. Sitenizi ziyaret edenlerin sayısı artabilir ancak hizmetlerinizde herhangi bir değişim yaşanmaz. Backlink sizlere hedef müşterileri kazandırarak, rakiplerinize fark atmanızı sağlar.

Leave a comment