WordPress İçin Hangi Hostingi Seçmeliyim?

  • Ana Sayfa
  • WordPress İçin Hangi Hostingi Seçmeliyim?
WordPress İçin Hangi Hostingi Seçmeliyim?

WordPress İçin Hangi Hostingi Seçmeliyim?

WordPress, dünyada en çok kullanılan web tasarım ağıdır, hem ücretsiz olması hem de işlevsel olmasından dolayı bu konumlara gelmiştir. Öncelikle WordPress için güvenilir bir hosting firması üzerinden Linux altyapısına sahip bir hosting almanız gerekmektedir. WordPress açık kaynak bir kodlama olduğu için Linux ‘ta yine aynı şekilde açık kaynaklı olmasından dolayı bu iki sistem birbirine uyumludur. Aynı zamanda alacağınız hostingte mutlaka en az 1 adet MySQL veri tabanı olmasına dikkat edin. Çünkü wordpress kurulumunda dataların işleneceği bir veri tabanına ihtiyaç vardır ki bu veritabanı çeşidide MySQL ‘dir. Kodlamalarla uğraşmadan admin paneline giriş yaparak sitenizi kolay bir şekilde yönetme fırsatı sunması da işimizi kolaylaştırmaktadır. Hosting ise web sitesi oluşturma sürecindeki barınma alanımızdır. Bilgisayarlarda bulunan harddisk tam olarak hostingin karşılığıdır, bu alan ne kadar büyük olursa o kadar dosya yükleyebiliriz. WordPress için hangi hostingi seçmeliyim? WordPress yöntemini kullanarak bir web sitesi tasarlamak istiyorsanız, hosting seçimi için amacınızı net bir şekilde belirlemelisiniz.
Tasarlamak istediğiniz web sitesi donanımsal olarak profesyonel ise yani sitenize görsel olarak da video olarak da birçok şey yüklemek istiyorsanız, üst hosting seçeneklerini düşünmelisiniz. Örneğin 100 GB alana sahip bir hosting seçtiniz ve sitenize zamanla 90 GB’lık dosya yüklediniz, bu durumda siteniz yavaşlayacaktır ve tıklanması düşecektir. Zamanla farklı hosting seçeneklerine geçebilirsiniz ancak sürekli barınma alanı değiştirmek ekonomik alanda sizleri zorlayabilir. WordPress için hangi hostingi seçmeliyim? Sorusunu bir başka yönden değinirsek, örneğin basit bir site kuracaksınız videolarla değil de sadece yazılarla tanıtım amaçlı bir site, işte bu durumda ekonomik hosting seçeneklerini düşünebilirsiniz.

Hosting Web Sitelere Ne Katar?

Hostingler sitenizin beynidir, bütün bilgilerin veri tabanları sayesinde saklandığı yerdir. WordPress site tasarlamak için bile hostinge girip, WordPress ekini yüklemeniz gerekecektir. Bu derece önemli olmasının nedeni ise bütün komutların üzerinde olmasıdır, hostingler sayesinde siteniz daha güvenli bir hale gelir. Sitenize girilen bilgilerin toplu şekilde işleme sokulmasından tutunda sitenizdeki değişimleri görebileceğiniz panele kadar birçok özelliği içinde barındırmaktadır. Hosting seçiminde kararsızsanız bu alanda uzman olan kişilerden destek alabilirsiniz. WordPress için hangi hostingi seçmeliyim? Seo hosting en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir, web sitenizin kolay bir şekilde index almasını sağladığı için bu alanda zirvededir.
Wordpress tasarımlarda hosting seçimi için kararsızsanız, bizleri arayarak bu alanda hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Web tasarım, web yazılım, seo hizmetleri gibi birçok alanda çalışan firmamız web tasarım danışmanlığı da yapmaktadır. Bizlerle iletişime geçip, istediklerinizi bildirin ve bu sayede işlerinizi profesyonel bir şekilde halledelim.

Leave a comment