Web Sitesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Ana Sayfa
  • Web Sitesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Web Sitesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web Sitesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web sitesi oluşturulma süreci profesyonelliğe dayanmaktadır, basit ve sade bir web sitesi istiyorsanız kendi çabalarınız ile oluşturabilirsiniz ancak kusursuz bir web sitesi için kesinlikle bu alanda usta kişilerle iletişime geçmelisiniz. Web sitesi oluşturmak için birçok yöntem bulunmaktadır; WordPress ve Html kodlama en çok kullanılan seçeneklerdir. Alanında uzman olan firmalar genelde web sitelerini Html kodlama sistemini kullanarak tasarlarlar, eğer bu alanla ilginiz yok ise WordPress yöntemini tercih edebilirsiniz. Web sitesi yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Web tasarım geniş bir alanı kapsamaktadır, uymanız gereken birçok kural ve dikkat etmeniz gereken birçok husus olacaktır.
Web site tasarımı sürecinde dikkat etmeniz gereken ilk şey sitenin alan adıdır, tercihinizi ilk başta doğru yapmalısınız çünkü ilerleyen süreçlerde adınızı değiştirmek istiyorsanız ek olarak ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken ikinci husus ise sitenizin barınma alanıdır, eğer bu alan en düşük seçenekte ise zamanla sitenizin faaliyetleri ile birlikte depolama sorunu yaşayabilirsiniz. Bu açıdan barınma alanı(hosting) seçimi önem arz eder, tanıtım üzerine bir site kuracaksanız yani video yükleme açısından kısır bir site oluşturmak istiyorsanız ekonomik paketleri seçebilirsiniz. Web sitesi yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Dikkat edilmesi gereken en önemli iki husus bunlardır, diğerleri daha sonra değiştirilebileceği için odak noktanızı bunlara çevirebilirsiniz.

Web Sitesi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Site tasarlama süreci oldukça zaman alıcıdır, şimdi bahsedeceğimiz hususları ilk başlarda uygulamasanız bile zamanla düzenleyebilirsiniz. Özellikle de bu alanda yeni çalışan web tasarımcıların dikkat etmesi gereken hususlar şu şekildedir;

Sitenin Teması;

Web sitenin teması sadece görünüm açısından değil donanımsal açıdan da önemlidir. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok tema vardır ancak özellik bakımından kısıtlı oldukları için beklentinizi karşılayamayabilir. Tema seçimini yaparken Google uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz çünkü ilerleyen süreçlerde eğer Google hizmetlerinden( adsense, analiz vs) yararlanmak istiyorsanız, temanın Google tarafından desteklenmesi gerekmektedir.

İçerik Yönetimi;

Web sitesi oluştururken içerik yönetimini iyi bir şekilde düzenlemelisiniz, örneğin menüler oluşturarak alt kategoriler belirlemek gibi. Paylaşımlarınız bu şekilde daha düzenli olur ve ziyaretçileriniz siteye girdiğinde sorun yaşamaz.

Admin Paneli Ayarları;

Web tasarım sürecinde dikkat etmeniz gereken en önemli maddedir, sitenizin tamamını kontrol ettiğiniz bir yer olmasından zamanınızın büyük kısmını burada geçireceksiniz. Bu panele girerek eklenti, görünüm, düzen, yazma, okuma gibi birçok ayarı gözden geçirmeniz gerekmektedir. Eğer bu alanda hiç deneyiminiz yok ise uzman birinden destek almanız gerekecektir çünkü yapılan bu ayarlar sitelerin amacına göre değişmektedir.

SSL Hizmeti;

Sitenizin güvenliği konusunda sizlere ve ziyaretçilere garanti veren bir hizmettir. Eğer E Ticaret gibi alışveriş yapmak üzerine bir site açmayı planlıyorsanız kesinlikle bu hizmeti almalısınız. Güvenlik hizmeti sunmasından dolayı kredi kartları gibi yapılan alışverişlerde tam koruma sağlamaktadır, eğer bu hizmeti almazsanız sol üst kısımda ‘GÜVENLİ DEĞİL’ yazısını görürsünüz, Google genel olarak bu tarz sitelere kolay indeksleme vermez ve bundan dolayı arama motorlarında alt sıralarda yer alırsınız.

Web sitesi kurma yolunda karşınıza birçok zorluklar çıkacaktır, profesyonel olan kişiler artık bu alanda herhangi bir sorun yaşamamaktadır. Web sitesi yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Yukarı da bahsettiğimiz hususlar bunlardan sadece bazılarıdır, bu cümleden anlaşılacağı gibi web sitesi kurma işi oldukça zordur. Firmamız bu alanda yılların getirmiş olduğu tecrübeyi kullanarak sizlere web tasarım hizmeti sunmaktadır, profesyonel ekiplerimiz sayesinde artık kusursuz bir web sitesi sahibi olabilirsiniz. Gelin hedeflerinizi konuşalım ve sizler için en iyisine yine beraber karar verelim, bizleri aramanız yeterli olacaktır.

Leave a comment