Web Sitesi Nedir?

Web Sitesi Nedir?

Web Sitesi nedir?

Web sitesi, bildiğiniz gibi sahibi olduğunuz firma ya da kuruluş hakkında bilgileri ve bazen de sizin kişisel bilgilerinizi ziyaretçisine aktaran bir platform. Aslında bir web sitesi için sizlerin geniş kitlelere gösterilen vitrininiz diyebiliriz.

Web Sitesi neden bu kadar önemli?

Web sitesi sayesinde ulaştırmak istediğiniz mesajı tüm dünyaya sunabiliyorsunuz. Bu sebeple sizin için hazırlanan web sitesi kurumsal kimliğiniz ile örtüşüyor olmalı. Gerek görseller gerek animasyonlarla zenginleştirilmiş bir web sitesi ilgi çekici olacaktır. Ayrıca web sitesi sayesinde potansiyel müşterileriniz ile etkileşime geçebiliyorsunuz. Web siteleri aynı zamanda bir prestij göstergesidir. Örneğin web sitesine sahip bir firma, diğer rakip firmalarına göre daha avantajlı ve daha ulaşılabilirdir. Ayrıca web sitesi üzerinden sosyal medya hesaplarınıza yapılan yönlendirmeler ile hesaplarınıza da trafik sağlayabilirsiniz.

Web Sitesi olarak biz size neler sunuyoruz?

Bir web sitesi tasarımında dikkat edilmesi gereken bir takım konular vardır; gereksiz fazla içerikten kaçınmalı, ziyaretçileri bekletmeden ilgilerini yakalamalı, temiz ve şık görseller kullanılmalı… Aynı zamanda hazırlanan web sitesi mobile uyumlu olmalı… Bir web sitesinde önemli olan bir diğer konu ise, site trafiği. Bir web sitesinin yüksek trafiğe sahip olmasının yolu da Google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasından geçiyor. Bu noktada ise bize en yardımcı olan şey: İçerik. Özgün olarak yazılmış, kopya olmayan, daha önce herhangi bir sitede yayınlanmamış yepyeni içerikler ile sitenizin trafiğini artırmak mümkün. Web sitesinin trafiğinde etkili olan bir diğer önemli nokta da sitenin güncel oluşu. Her gün farklı konu üzerine içerik paylaşımı trafiği artırmada yardımcı olacaktır. Tabii bazı web sitelerinde her gün yeni bir içerik paylaşmak mümkün değildir. Kurumsal siteler, online satış siteleri bu tarz web siteleridir. Bu durumda trafiği artırmak için en büyük yardımcı Google Ads üzerinden sitenize reklam almak. Ve tabii ki trafiği artırmada en önemli yardımcılardan biri SEO. Doğru yapılmış bir SEO çalışması ile web sitenizin trafiği artacaktır. İşte biz bütün bu bilgi birikimimizle sizlere en doğru ve en şık tasarıma sahip web sitesini hazırlamak için buradayız.

Leave a comment