Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web sitesi artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır, kurumsal bir firmanız varsa ya da şahsi olarak çalışmalarınızı insanlara duyurmak istiyorsanız web sitesine ihtiyaç duyarsınız. Özellikle de günümüzde internet ortamı bu denli seviyelere geldiği için talepler fazla olmaktadır, alışverişten tutunda hizmet sektörüne kadar birçok alanda web siteleri bulunmaktadır. Herkesin aklındaki soru ise web sitesi nasıl yapılır? Öncelikle web sitesini neden istediğiniz önemlidir eğer küçük bir alan için kullanacaksanız yani kişisel olarak çalışmalarınızı paylaşacağınız bir site istiyorsanız kendi çabalarınız ile yapabilirsiniz. Ancak kurumsal olarak profesyonel bir web sitesi için kesinlikle uzman firmalardan destek almalısınız.
Web sitesi tasarlamak için birçok yöntem bulunmaktadır, kodlamalar açısından sizleri fazla yormayacak normal düzeyde bir site tasarlamak için WordPress’i kullanabilirsiniz. Bu yazımızda WordPress kullanarak web sitesi nasıl yapılır? Üzerinde duracağız. Şimdi adım adım aşamalarını birlikte görelim.

WordPress Site Kurumu

Dünyada site kurumunda en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir ve en büyük artısı ücretsiz olmasıdır. WordPress site tasarımı yaparken eğer ücretli olmayan temaları istemez iseniz herhangi bir bedel ödemeden site sahibi olabilirsiniz. WordPress Web sitesi nasıl yapılır? Aşamaları ile görelim.

1.AŞAMA

İlk olarak sitenizin alan adını almalısınız, bunun için yerli ve yabancı birçok firma bulunur. Alan adı(www.webacil.com) herkesin rahat bir şekilde telaffuz edebileceği ve kolay akılda kalıcı bir isim olmalıdır. Alan adı seçeneğini hallettikten sonra sitenizin barınma alanını(hosting) almanız gerekecektir. Barınma alanı sitenizin beynidir, hafıza görevi olduğundan sitenizin bütün bilgileri veri tabanları sayesinde burada saklı kalır.

2.AŞAMA

Bu aşamada WordPress’in resmi internet sitesine girip, gerekli olan veriyi indirmeniz lazım, ardından indirdiğimiz veriyi hosting’e yükledikten sonra artık kurulumu rahat bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Admin panele girerek sitemizin temasını seçme işlemini yaparak sitenin genel görünümünü bu aşamada yaparız ancak ince bir çalışma yapmak bu aşamada mantıksız olur çünkü ilerleyen süreçlerde sürekli olarak düzenlemeler yaparak sitenizin görünümünü değiştireceksiniz.

3.AŞAMA

Sitemizin üst ve alt temaları ile gerekli eklentileri yaparak ana menümüzü düzenlediğimiz aşamadır. WordPress site yapımında birçok tema ücretsizdir ancak bu temaların bazı özellikleri yoktur bunları dosya olarak indirip sitemize ekleyebilmemiz mümkündür. WordPress siteler için önemli eklentiler hali hazırda zaten bulunur yapmanız gereken tek şey ise etkinleştir butonuna tıklamak olacaktır.

4.AŞAMA

Bu aşamada sitemizin görünümü tamamen istediğimiz düzeye gelir, İngilizce olarak yazan kısımları Türkçeleştirmemiz mümkün olduğundan görünüm ile ilgili herhangi bir sorunumuz kalmaz. Bu aşamada sitemizi yayına alabilir ve ziyaretçilerimizi yavaştan çekmeye çalışabiliriz ancak seo kurallarına uygun makaleler ekleyerek.

Web Sitesi Yapımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Web site tasarımı her açıdan zordur, donanımsal olarak yapacağınız en ufak kodlama hatası sitenizin yapısını bozabilir ve bu durumda sitenizin işlevsel olarak ziyaretçi çekememesine neden olur. Site yapmadaki en önemli amacımız zaten ziyaretçi kazanmaktır, böyle bir durum ile karşılaştığımızda alanında uzman olan tasarımcılardan yardım almalısınız. Web sitesi nasıl yapılır? Aşamaları daha da detaylı bir şekilde araştırmanız durumunda siteyi oluşturabilirsiniz ancak sitenizin takibini doğru bir şekilde analiz etmek içinde kendinizi geliştirmelisiniz.
Web tasarım alanında hizmet veren firmamız bütün yöntemleri kullanarak web sitesi tasarlayabilir, alanında profesyonel olan ekibimiz sayesinde site yapımı artık işkence olmayacaktır. Hedefleriniz doğrultusunda sizin için en iyi tasarımı oluşturacağız, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi artık daha fazla kesime duyurabilirsiniz. Firmamız ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

Leave a comment