VDS Sunucu Nedir?

VDS Sunucu Nedir?

VDS Sunucu Nedir?

Web sunucusu barınma işlemleri için geçerli olan bir hizmettir, internette kullandığınız alana bizler genel olarak hosting ismini veriyorduk ancak barınma alanlarının farklı farklı isimleri mevcuttur. Hosting internet üzerinde kullanabileceğiniz bir flaş disktir, bu alan ne kadar büyük ise sitenize o kadar kaliteli içerikler yükleyebilir ve bunları insanlarla paylaşabilirsiniz. Web siteniz artık geliştiyse hostingler size yeterli olmayacaktır, bu alanı artırmak yerine ek olarak sanal sunucular kiralamak mantık bir işlemdir. VDS sunucu nedir? Sorusunu net bir cevap verirsek, sanal bir sunucudur. Hostinglerin yeterli olmadığı zamanlarda VDS sunucu kiralayarak istediğiniz kadar alanınızı geliştirebilirsiniz.

Hostinglerde kiralanan özellik örneğin Ram, tamamen müşteriye ait değildir. Karşılıklı olarak bölündüğü için aynı şekilde bunu kiralayan kişilerle ortak bir şekilde kullanırlar. VDS sunucu ise bu açıdan sizlere avantaj sağlar çünkü size kiralan örneğin Ramı sadece siz kullanırsınız. Başkaları ile paylaşma durumu söz konusu değildir, internet üzerinde size bir limit hızı verildiğinde diğer müşterilerden bağımsız olarak hiçbir şeyden etkilenmeden çalışmalarınızı sürdürürsünüz. VDS sunucu nedir? Sanal sunucudur ile tabi ki bütün açıklama bitmeyecektir. VDS sanal sunucudur ancak Dedicated özelliği taşımaktadır. Yani bu sunucuların sanal olmasındaki nedeni uygun maliyetle oluşmasıdır, gerçek sunucuların size vermiş olduğu hizmetten herhangi bir farkı bulunmamaktadır.

Neden VDS Sunucuyu Tercih Etmeliyiz?

İnternet siteniz ne kadar gelişirse gelişsin sunuculara fazla para harcamak sizleri başka bir konuma getirmeyecektir çünkü sunucuların sanal olması ya da gerçek olması ziyaretçileri ilgilendirmez. Ortaya estetik açıdan bir görüntü de çıkmadığı için sanal sunucular tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Maddi açıdan sanal sunucular oldukça uygundur ve kullanım hakkı sadece sizlere aittir. VDS sunucu standart üstü web siteleri için tercih edilebilir eğer web sitenizde video içerikli paylaşımlar var ise yani oldukça donanımlı bir yapıda ise VDS sunucularını tercih edebilirsiniz.

Standart web siteleri için ise VPS sunucuları önerilmektedir, sitemizde VPS sunucu nedir? Bulabilir ve bu konu hakkında da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Web yazılım alanında daha farklı bilgiler için takipte kalın.

Leave a comment