Site Tasarımı

Site Tasarımı

Site Tasarımı

Web siteleri internet üzerinde yer alan resmi kanallardır, ister kurumsal ister bireysel olun farklı kesimden insanlara ulaşabilmek için profesyonel bir web sitesine ihtiyaç duyarsınız. Web site tasarımı nedir? Sitelerin oluşturulması ile başlanan ve sitelerin tamamen işlevsel hale getirildiği sürecin tamamına web tasarım denir. Web tasarım aşağıda yer alan maddelerle ilişkilidir;

  • Sitenin teması
  • Sitenin içeriği
  • Sitenin renk uyumu
  • Sitenin grafikleri
  • Sitenin biçimi
  • Sitenin işlevselliği
  • Sitenin hızı

Alan adının belirlenmesinin ardından siteler için tema araştırması başlatılır, sizlerin de görüşleri üzerinde en değerli menüler oluşturulur ve sitenizin kurulum aşaması başlar. Ardından ise düzenlemeler yapılarak sitenin genel ayarları düzenlenir, okuma ve yazma ayarları dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında yer almaktadır. Site tasarımı renklendirme tema ile ilişkili olmalıdır örnek olarak temanızın rengi ile sitenizin rengi dikkat dağıtıcı ise kesinlikle düzenlenmelidir.
Sitelerin biçimsel olarak düzenlenmesi ve grafiklerinin oluşturulması tema ve renk uyumundan sonra gelmektedir. Grafikler dikkat çekmeli ve görsellerle zenginleştirilmelidir ardından ise slider dediğimiz manşet yönetimi düzenlenmelidir. Slider manşet yönetimi konusunda en doğru görseller kullanılmalıdır çünkü tema üst bölümünde yer aldığı için ziyaretçilerin karşısına ilk girişte direk burası çıkmaktadır. Site tasarımı bu aşama ile görünüm açısından netliğe kavuşur ancak ilerleyen süreçlerde işin görünmeyen yazılımsal kısımları halledilmelidir.

Site Tasarımı Kurumsal Olarak Sizlere Ne Katar?

Aslında sadece kurumsal olarak değil şahsi olarak da site tasarımı önemlidir. Siteniz ne kadar ziyaretçi kazanırsa sizlerde o kadar gelir elde edebilir ve farklı sitelere backlink desteği sağlayabilirsiniz. Kurumsal firmalar için siteler farklı derecede öneme sahiptir, firmanız ne kadar kurumsal olursa olsun sizleri tanımayan biri için anlam ifade etmez. Web siteleri ise kurumsal firmaları resmi kimliğidir, yani sitenizi ziyaret eden biri siteye bakarak firmanız hakkında belli düşüncelere kapılabilir. Bu açıdan profesyonel bir site tasarlatmalı ve bu alanda rakiplerinizin önünde yer almalısınız.
Web acil ekibi olarak web tasarım alanında sizlere her türlü desteği sağlamaktayız. Bizleri arayarak web tasarım konusunda merak ettiklerinizi sorabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Leave a comment