İnternet Sitesi Tasarımı

İnternet Sitesi Tasarımı

İnternet Sitesi Tasarımı

Gelişen dijital çağla birlikte internet siteleri büyük bir aşama kaydetmiştir. İnsanlar artık neredeyse tüm işlemlerini internet üzerinden halletmekte ve ticari faaliyetlerini bu platform üzerinden gerçekleştirmektedir. İnternet sitesi tasarımıprofesyonel olan firmalar tarafından yapılmalıdır, bu işi bilmeyenler tasarım oluştururken yazılımsal sorunlarla karşılaşabilir. Sitenizin arama motorlarında daha fazla ziyaretçi kazanmasını istiyorsanız, seo odaklı çalışan firmalarla iletişime geçmelisiniz.
İnternet sitesi tasarımı birçok unsuru bünyesinde barındırır, ziyaretçileri yormayacak sade bir temanın seçilmesi ilk aşama olarak karşımıza çıkmaktadır. Site içerisindeki renk yönetimi de tema ile uyumlu olmalıdır ki siteniz dikkat çeksin. Beyaz arka plan rengi en çok kullanılan renklerden bir tanesi olmakla beraber bunun dışında açık renkler sizlere avantaj katacaktır. Sitenizin grafikleri ve eklentileri de son derece önem arz etmektedir. Gelişmiş ve güncel tasarım modellerini sürekli olarak takip edip sitenizde güncellemeler yapmalısınız.

İnternet Sitesi Tasarımı İle İlgili Değişmez Ögeler

Web siteleri her açıdan kusursuz olmalıdır ki marka değeriniz artsın ve rakiplerinizin önüne kolayca geçebilesiniz. İnternet sitesi tasarımı bazı nitelikleri kesinlikle kapsamalıdır, kolay yönetme açısından sitelerde bulunması gereken nitelikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Gelişmiş admin paneli sayesinde kolay yönetebilme özelliği
  • Responsive özelliği sayesinde mobil cihazlara uyum sağlama
  • Sınırsız; görsel, video, hizmet, ürün paylaşımı( hosting seçimi etkilidir)
  • İletişim, hakkımızda ve gizlilik politikası sayfaları
  • Sosyal medya ve dil seçimi eklentisi
  • Slider alan yönetimi
  • Birbirinden farklı uyumlu menü seçenekleri
  • SSL güvenlik katmanı

Yukarıda yer almayan daha birbirinden farklı özellikler web tasarım içerisinde yer almalıdır. Ziyaretçiler sitenize ilk girdiği andan itibaren sitenizden etkilenmelidir ki rakip sitelerin ve firmaların önünde yer alabilesiniz.
Web acil ekibi web tasarım, web yazılım, seo hizmeti ve içerik yönetimi konusunda sizlere çözüm odaklı bakış açısı ile yardımcı olmaktadır. Alanında uzman olan ekibimiz sitenizi istediğiniz doğrultusunda tasarlayabilir ve arama motorlarında kolay indekslenen bir model haline getirebilir. Yapmanız gereken şey ise bizleri aramak olacaktır, bizzat sizlerin yanınıza gelerek görüşme yapabiliriz. Beraber tartışabilir ve siteniz için iyi olan her şeyi kararlaştırabiliriz.

Leave a comment