E-Ticaret Sitesi Nasıl Tasarlanmalıdır ?

  • Ana Sayfa
  • E-Ticaret Sitesi Nasıl Tasarlanmalıdır ?
E-Ticaret Sitesi Nasıl Tasarlanmalıdır ?

E-Ticaret Sitesi Nasıl Tasarlanmalıdır ?

Son 10 yılına damga vuran internet ve buna bağlı teknolojiler hızla ilerlemektedir. Bu ürünlerden biri de e-ticaret uygulamasıdır. Birçok firma artık e-ticaret üzerinden satışlarını gerçekleştirmektedir. Maliyeti gerçek mağazalara göre düşük olan e-ticaret siteleri birçok kişinin de alışverişlerinde tercihi haline gelmiştir. Son yılların en önemli ticaret hamlelerinden biri olan e-ticaret sitesi nasıl tasarlanmalıdır ?

Bugün e-ticaret sitelerinin en büyük sorunu güven ve memnuniyettir. Bu nedenle e-ticaret sitesi nasıl tasarlanmalıdır sorusunun ilk aşaması yapacağınız ticaretin güven aşılamasıdır. Yapılan araştırmalara göre en fazla tercih edilen e-ticaret siteleri hızlı geçişleri olan, müşteriyi bekletmeyen ve düzenli ana sayfası olan sitelerdir. Karmaşık bir ana sayfa, sürekli ortaya açılan reklam pencereleri, aradığını kolay bulamama özellikleri olan siteler tercih edilmemektedir.
Ana sayfa ve içerikleri düzgün ve anlaşılabilir düzenlenen sitenizin aynı zamanda başlık, promosyonlar, hizmetler ve gerekli açıklamaların da herkes tarafından anlaşılabilir ve net olması gerekmektedir.

E-ticaret sitenizin bir başka dikkat çekecek tasarım konularından biri de ödeme seçeneklerinin her kesime, her isteğe karşı cevap verecek olmasıdır. Ne kadar çok ödeme seçeneği koyarsanız müşterileriniz alım yapmak için bir zorluk ile karşılaşmayacaklardır.

Teslimatlarınızın hızlı ve gününde ulaştığını belirten yazılarınız, canlı destek hattınız müşterilerinizin güven duymasını sağlayacaktır.


E-ticaret sitesi nasıl tasarlanmalıdır
 konusundaki en önemli detaylardan biri de ürünlerinizin açıklamalarının yeterli olmasıdır. Yeterli ürün detayı ve açıklaması yerine 1-2 cümle kullanırsanız müşterileriniz daha detaylı bilgi almak için diğer sitelere yönelecek ve büyük ihtimalle de o sitelerden alışverişlerini yapacaklardır.

Ürünlerinizin stok bilgileri güncel olmalıdır. Müşterinin beğendiği ürünü stokta kalmadığı için teslim edemiyorsanız büyük bir müşteri memnuniyetsizliği ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizin piyasa araştırmasını iyi yapmalı güncel fiyatlarını mutlaka değiştirmelisiniz. Aynı ürünü diğer sitelerden çok farklı satıyorsanız bu direk müşteri kaybı demektir. Eğer aranızda az bir fark varsa müşteriyi cezp edecek diğer hizmetlerinizi ön plana çıkarmalısınız.
E-ticaret sitesi nasıl tasarlanmalıdır konusunda daha fazla bilgi ve destek almak için bu işin uzmanlarına mutlaka danışmalısınız. Net ve anlaşılabilir aynı zamanda hızlı geçişleri olan bir ana sayfa, düzenli içerikler, uygun ürün, uygun fiyat, hızlı teslimat ile başarılı olmamak için hiçbir nedeniniz yok.

Leave a comment