COM.TR Alan Adı Nasıl Alınır?

COM.TR Alan Adı Nasıl Alınır?

COM.TR Alan Adı Nasıl Alınır?

İnternet üzerinde yer alan web sitelerinin alan adları bulunmaktadır, her alan adının da dolayısı ile bir uzantısı olacaktır. Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan uzantılar ise; com, net, org, gov ve benzeri gibi seçeneklerle devam etmektedir. En çok kullanılan uzantılar arasında yer almalarının nedeni ise kolay bir şekilde satın alınması ve kullanılmaya başlanmasıdır. Com.tr alan adı nasıl alınır? İşte diğerlerinden farklı olan bir uzantıya geldik, Google tarafından en çok sevilen uzantıdır çünkü sonunda yer alan tr den dolayı aramalarda daha kolay bir şekilde hedeflere ulaşmaktadır. Com.tr uzantısı istediğimiz doğrultusunda olsa da almak gerçekten zordur çünkü belgelerin yanında alan adı için kendi isminizin aynı olması şarttır.

Com.tr uzantılı alan adları alabilmek için ODTÜ’ye bağlı olan firma ile iletişime geçmelisiniz çünkü uluslararası platformlardan bu tarz bir hizmet alamazsınız. Genelde kurumsal firmalar tarafından tercih edilmektedir, isimsoyad.com.tr gibi bir alan adı almak için bazı belgeleri tescilletmelisiniz. Daha önce başka biri bu alan adını alırsa, belgelerle tescil etseniz bile bu uzantıyı alamazsınız. com.tr alan adı nasıl alınır? Bireysel olarak alan adını almak istiyorsanız sadece nüfus cüzdanınızı karşı tarafa ileterek bu hizmetten yararlanabilirsiniz ancak kurumsal bir firma için işler daha farklı olacaktır.
Kurumsal Bir Firma Com.tr Alan Adını Nasıl Alır?

Ülkemizde com.tr alan adını en çok kurumsal firmalar tercih etmektedir, sonunda yer alan tr uzantısı ile birlikte firmanın Türkiye’de hizmet gösterdiği tüm dünyaya duyurulur. Arama motorlarında firma daha çok ön plana çıkar ve marka değeri olarak yükselir. com.tr alan adı nasıl alınır? Hosting ve alan adı konusunda hizmet sunan firma ile iletişime geçip, gerekli belgeleri iletmelisiniz. Şimdi kurumsal bir firma için com.tr hesabı alırken hangi belgelere ihtiyacımız var bunları maddeler halinde görelim;

▪ Güncel faaliyet belgesi
▪ Ticari sicil kaydını gösteren belge
▪ Ticari unvan
▪ Oda sicil kaydını gösteren belge
▪ Marka başvuru kaydını gösteren belge
▪ Marka tescil durumunu gösteren belge
▪ Sicil tasdiknamesi

Kurumsal olarak com.tr uzantısına göre bir alan adı almak istiyorsanız, biraz acele edin çünkü sizin adınızda veya kurumunuzun isminde farklı kişiler sizden önce davranıp istediğiniz alan adını satın alabilir.

Leave a comment